Avrupalılar eşleşti

Futbolda Şampiyonlar Ligi 1. ve 2. ön eleme ve UEFA Kupası eleme turu kuraları, İsviçre'nin Nyon kentinde çekildi. İlk iki ön eleme turunda Türk takımının bulunmadığı Şampiyonlar Ligi'nde, 1. turda 20, 2. turda ise 28 takım mücadele edecek.

NYON - Futbolda Şampiyonlar Ligi 1. ve 2. ön eleme ve UEFA Kupası eleme turu kuraları, İsviçre'nin Nyon kentinde çekildi. İlk iki ön eleme turunda Türk takımının bulunmadığı Şampiyonlar Ligi'nde, 1. turda 20, 2. turda ise 28 takım mücadele edecek. 1. tur ön eleme ilk maçları 16 Temmuz, rövanşları ise 23 Temmuz'da oynanacak. 2. ön eleme turunda ise ilk karşılaşmalar 30 Temmuz, rövanşları 6 Ağustos'ta yapılacak. Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon iki takım temsil edecek. Lig ikincisi Galatasaray, 3. ön eleme turundan itibaren kupaya katılırken, lig şampiyonu Beşiktaş ise doğrudan yeralacak. UEFA Kupası elemelerinde ilk maçlar 14 Ağustos, rövanşları ise 28 Ağustos'ta yapılacak.
Şampiyonlar Ligi birinci tur ön eleme maçları şöyle: Pyunik-Reykjavik, Sheriff Tiraspol-Flora Tallinn, Torshavn-Kaunas, Borisov-Bohemians, Vardar Sköpje-Barry Town, Grevenmacher-Leotar, Helsinki-Glentoran, Sliema Wanderers-Skonto Riga, Omonia Lefkoşe-Irtysh, Dinamo Tiflis-Tiran. (Spor Servisi)