Avrupa'ya galibiyetle veda etti

Avrupa'ya galibiyetle veda etti
Avrupa'ya galibiyetle veda etti
THY Euroleague TOP 16 E Grubu son maçında daha önceden çıkma şansını yitiren iki temsilcimiz Fenerbahçe Ülker ile Anadolu Efes karşılaştı. Ülker Sports Arena'da oynanan karşılaşmayı sarı-lacivertliler, 84-65 kazandı ve Avrupa'ya galibiyetle veda etti.

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, Turkish Airlines Euroleague Top 16 E Grubu 14. ve son hafta maçında Anadolu Efes'i 84-65 mağlup etti. 

Maça iyi başlayan ve hızlı hücumlardan bulduğu sayılarla ilk dakikalardan itibaren skor üstünlüğünü ele alan Fenerbahçe Ülker, Berk Uğurlu'nun basket ve asistleriyle çeyreği 21-10 önde tamamladı. 

Karşılıklı basketlerle geçilen ikinci çeyreğin 5. dakikası 33-23 Fenerbahçe Ülker üstünlüğüyle noktalandı. Zoric, Bjelica ve Oğuz Savaş'ın basketleriyle skor üstünlüğünü sürdüren sarı lacivertli takım, Melih Mahmutoğlu'nun üçlüğüyle de soyunma odasına 45-31 önde girdi. 

Melih ve Oğuz'un sayılarıyla üçüncü çeyrekte 3. dakikayı 50-37 üstün geçen Fenerbahçe Ülker, Berk Uğurlu ve Oğuz'un basketleriyle skordaki üstünlüğünü sürdürdü ve 4. periyoda 68-49 üstün gitti. 

Son periyotta da oyundaki üstünlüğünü koruyan ve konuk takımın sayı farkını kapatmasına izin vermeyen Fenerbahçe Ülker, maçtan 84-65 galip ayrıldı.
1. Periyot: 21-10 (F.Bahçe Ülker)
2. Periyot: 45-31 (F.Bahçe Ülker)
3. Periyot: 68-49 (F.Bahçe Ülker)