Avustralya Açık'ta ilk sürpriz

Avustralya Açık'ta ilk sürpriz
Avustralya Açık'ta ilk sürpriz
Sezonun ilk 'grand Slam'i Avustralya Açık'ta, kadınlar dünya sıralamasının 73 numarası Georges, ilk turda karşılaştığı 7 numaralı seribaşı Errani'yi eledi.

MELBOURNE - Margaret Court Arena'da oynanan tek kadınlar ilk tur maçında, 7 numaralı seri başı İtalyan Sara Erani ile dünya 73'üncüsü Alman Julia Georges kozlarını paylaştı. 40 dakika süren ilk seti 6-3, 37 dakikalık ikinci seti de 6-2 alan 25 yaşındaki Alman tenisçi, 2-0'lık skorla Errani'yi saf dışı bıraktı.

"Grand slam"lerdeki en büyük başarısını 2012 ve 2013'de burada 4. tura yükselerek gösteren Georges, ikinci turda, iki ABD 'li tenisçi Lauren Davis ile Suchia Vickery arasında oynanacak maçın galibiyle karşı karşıya gelecek.
Tek kadınlardaki başka bir mücadelede 17 numaralı seribaşı Samantha Stosur, Rod Lover Arena'daki maçta seyircisi önünde dünya 32 numarası Çek Klara Zakopalova ile karşılaştı.

Stosur, ilk seti, 36 dakika sonunda 6-3 kazandı. İkinci sete iyi başlayan taraf Zakopalova'ydı ancak oyununu setin sonuna taşıyamayınca geriden gelen Stosur, 56 dakika süren seti 6-4, maçı da 2-0 kazanarak adını ikinci tura yazdırdı.
Stosur ikinci maçında, Bulgar Tsvetana Pironkova ile İspanyol Silvia Soler-Espinosa maçının galibiyle oynayacak. (AA)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İspanyol

  ,

  Dünya

  ,

  Tur

  ,

  Taraf

  ,

  Bulgar

  ,

  Karşı