Avustralya da spor yapacak!

Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS), kapılarını dışarıya açıyor... HİS Başkanı ve Türk sinemasının önde gelen aktörlerinden Göksel Arsoy, Avustralya Türk Kültür Platformu'nun davetlisi olarak ve...

İSTANBUL - Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS), kapılarını dışarıya açıyor... HİS Başkanı ve Türk sinemasının önde gelen aktörlerinden Göksel Arsoy, Avustralya Türk Kültür Platformu'nun davetlisi olarak ve HİS'in ilk yurtdışı etkinlikleri kapsamındaki 'Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü'nü gerçekleştirmek üzere 17 Mayıs'ta Avustralya'ya gidiyor. 27 Mayıs'a kadar 'Kangurular Diyarı'nda kalacak olan Arsoy, ziyaretinin ilk haftasını Melbourne'da geçirdikten sonra 24 Mayıs'ta Sydney'e geçecek.
Göksel Arsoy, programına 18 Mayıs'ta Melbourne'de 'Sağlıklı Yaşam ve Yeşilçam' adlı konferansyla başlayacak. Bir gün sonra Knights Stadyumu'ndaki Anadoluspor-Port Melbourne Vic Eyaleti Ligi maçını şeref konuğu olarak izleyecek olan HİS Başkanı, 20 Mayıs Pazar günü yapılacak ve 2.5 kilometre sürecek olan '19 Mayıs Gençlik Spor, Atatürk'ü Anma ve 40. Yıl Yürüyüşü'ne katılacak. Katılımcılar, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle beraber yürüyecek. Sydney'deki 'Sağlıklı Yaşam ve 40. Yıl Halk Yürüyüşü' ise 26 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek. (Spor Servisi)