Avustralya imparatoru Novak Djokovic

Avustralya imparatoru Novak Djokovic
Avustralya imparatoru Novak Djokovic
Sezonun ilk Grand Slam'i Avustralya Açık'ta erkeklerde şampiyon Novak Djokovic oldu. Djokovic finalde Andy Murray'i 3-1 yenerek Avustralya Açık'ta beşinci şampiyonluğuna ulaşan Djokovic bu alanda rekor kırdı

RADİKAL - Avustralya Açık Novak Djokovic'in zaferiyle sona erdi. Grand Slam Tenis Turnuvası Avustralya Açık'ta tek erkekler finalinde dünya bir numarası Sırp tenisçi Novak Djokovic, 6 numaralı seribaşı Büyük Britanyalı Andy Murray'yi 3-1 yenerek turnuvada 5. kez şampiyonluğa ulaştı. Avustralya'nın Melbourne kentinde düzenlenen turnuvanın son gününde yapılan tek erkekler finalinde Murray'yi 7-6, 6-7, 6-3, 6-0'lık setlerle 3-1 yenen Djokovic, şampiyon oldu. Sırp tenisçi, turnuvada daha önce 2008, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında şampiyonluk yaşamıştı.

Turnuvayı finalde kaybeden Andy Murray "Djokovic'e 5. kez burada şampiyon olduğundan dolayı tebrik ederim. Gerçekten muhteşemdi. Buraya gelen herkese teşekkür ederim . son dönemde çok sıkı çalıştım. Şampiyonluğa da çok yaklaştım ama olmadı. Sıkı çalışmaya devam edeceğim" dedi.

Kadınlarda ise zafer finalde Maria Sharapova'yı yenen Serena Williams'ın olmuştu.