Ay-Yıldız mesaiye başlıyor

Milli Takım Japonya ve Güney Kore'deki Dünya Kupası için hazırlıklarına bugün start veriyor.

İSTANBUL - Milli Takım Japonya ve Güney Kore'deki Dünya Kupası için hazırlıklarına bugün start veriyor. 31 Mayıs'ta başlayacak Dünya Kupası'nda Türkiye ilk maçını 3 Haziran Pazartesi günü Brezilya ile oynayacak. Türkiye bu tarihe kadarki üç haftalık sürede özel maçlar ve antrenmanlarla hazırlıklarını tamamlayacak.
Teknik direktör Şenol Güneş'in açıkladığı
aday kadro bugün öğleden sonra İstanbul Polat Renaissance Oteli'nde toplanacak ve akşam saat 21.30'da özel uçakla Antalya'ya giderek Belek Gloria Werde Otel'de kampa girecek. Aday kadroda yer alan oyuncuların eşleri de bu ilk etap çalışmaları sırasında kampa götürülüyor.
Ay-Yıldızlılar ilk çalışmasını da yarın akşam otelin sahasında yapacak.
İsmail kadrodan çıkartıldı
28 kişilik aday kadronun ilk firesi ise Gençlerbirliği'nden İsmail Güldüren oldu. Dizindeki sakatlık nedeniyle atroskopi olan İsmail kadrodan çıkartıldı. 27 kişiyle çalışmalarını sürdürecek olan Ay-Yıldızlılar'da teknik direktör Şenol Güneş Dünya Kupası öncesi 4 kişiyi daha eleyerek 23 kişilik nihai kadroyu belirleyecek.
Aday kadroda şu futbolcular bulunuyor: Bülent Korkmaz, Arif Erdem, Ergün Penbe, Hasan Şaş, Emre Aşık (Galatasaray), Rüştü Reçber, Abdullah Ercan, Fatih Akyel, Ümit Özat, Serhat Akın (Fenerbahçe), Tayfur Havutçu, İlhan Mansız (Beşiktaş), Zafer Özgültekin (Ankaragücü), Ömer Çatkıç (Gaziantepspor), Cihan Haspolat (Kocaelispor), Metin Aktaş (Trabzonspor), Hakan Şükür (Parma), Tugay Kerimoğlu, Hakan Ünsal (Blackburn Rovers), Alpay Özalan (Aston Villa), Emre Belözoğlu, Okan Buruk (Inter), Ümit Davala (Milan), Tayfun Korkut, Nihat Kahveci (Real Sociedad), Yıldıray Baştürk (Bayer Leverkusen), Mustafa İzzet (Leicester City). (Spor Servisi)