Ay-Yıldızlılardan şehitler için asker selamı

Milli Takım oyuncuları, maç öncesi yapılan seremonide İstiklal Marşı okunurken asker selamı verdi. Milliler, son olaylarda şehit olan askerler için böyle bir ifade biçimine soyunduklarını belirttiler.

  • Milli Takım oyuncuları, maç öncesi yapılan seremonide İstiklal Marşı okunurken asker selamı verdi. Milliler, son olaylarda şehit olan askerler için böyle bir ifade biçimine soyunduklarını belirttiler. 'İlk 11'deki oyuncuların dışında yedek oyuncular da asker selamı vererek İstiklal Marşı'nı dinledi. Ay-Yıldızlılar, ayrıca maç öncesi sahada kenetlenerek, birbirlerini motive ettiler. Bu arada, İstiklal Marşı sırasında bazı Moldovalı taraftarların ıslıkladığı ve yuhaladığı duyuldu.
  • Türk taraftarları, Milli Takımı Moldova'da yalnız bırakmadı. Karşılaşmayı izlemeye gelen yaklaşık 3 bin Türk taraftarı, maçtan iki saat önce stada gelerek, Milli Takım lehine tezahüratlar yapmaya başladı. Dün Geleneksel Şarap Festivali'ni kutlayan Moldovalılar stadı doldururken, tribünlerde az sayıda koltuk boş kaldı. Bu arada, sınırlama getirilmediği için Türk taraftarları statta tüm tribünlerde Moldovalılarla birlikte maç izledi.
  • Son olaylarda şehit düşen askerler için Türk taraftarları 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' ve 'Kahrolsun PKK' şeklinde tezahürat yaptı. Ayrıca tribünlere siyah zemin üzerine 'Kahrolsun PKK' ve beyaz zemin üzerine de 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' şeklinde pankartlar asıldı. Tribünde Türk taraftarlarının astığı 'Baltacının izindeyiz' şeklindeki bir pankart da dikkati çekti. Ancak, 'Kahrolsun PKK' yazılı pankarta izin vermeyen görevliler, daha sonra bu pankartı kaldırttı.
  • Son zamanlarda özellikle takımı Beşiktaş'ta yaptığı yan top hataları ile dikkat çeken kaleci Hakan Arıkan, dün de hatalı bir gol yedi. Genç eldiven, daha sonra sakatlanarak yerini Volkan Demirel'e bıraktı.
  • Türkiye, dünkü mücadeleye son olarak oynadığı Macaristan maçının 'ilk 11'inden beş değişiklikle çıktı. Macaristan maçında 'ilk 11'de oynayan futbolculardan, tedavileri sürdüğü için aday kadroya alınmayan Nihat ve Ayhan'ın yanı sıra cezalı Hamit de Moldova maçında oynayamadı. Milli Takımlar Teknik Direktörü Terim, Macaristan maçında 'ilk 11'de oynayan Emre Aşık ve Gökdeniz'e dün yedekler arasında yer verirken, Moldova maçında ilk 11'de Gökhan Zan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan, Arda ve Mehmet Topuz'a görev verdi. Öte yandan V. Manisasporlu Selçuk İnan, Moldova maçında ilk kez A Milli Takım formasını giydi. Selçuk, Gürcistan ile 7 Şubat 2007'de oynanan özel maçta kadroya çağrılmış, fakat karşılaşmada forma giymemişti.