Aybaba 3-0'ı umursamıyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Fenerbahçe'nin
İstanbulspor'la oynadığın maçın bazı bölümlerinde çok iyi bir futbol ortaya koyduğunu söyledi.

TRABZON - Trabzonspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Fenerbahçe'nin
İstanbulspor'la oynadığın maçın bazı bölümlerinde çok iyi bir futbol ortaya koyduğunu söyledi. "Fenerbahçe'nin 3-0'lık yenilgisine aldanmayacaklarının altını çizen Aybaba, sözlerini şöyle sürdürdü: "2-0'a kadar Fenerbahçe iyi oynadı. Ancak 3-0'dan sonra maç koptu. Rakibimizin Avni Aker'de daha canlı, daha baskılı ve daha diri mücadele edeceklerini düşünüyorum. Fenerbahçe, 7 sezondur Trabzon'da kazanamıyor. Bu nedenle mutlak kazanmak için sahaya çıkacak. Biz de bunu göz önünde bulundurarak karşılaşmaya daha iyi hazırlanacağız. Fenerbahçe'den çekinmiyoruz ama rakibi hafife de almıyoruz."
Tecrübeli çalıştırıcı, Konyaspor maçının artık geride kaldığını belirterek, "Lig boyunca elbette her takım puan kaybedecektir. Önemli olan Konyaspor önündeki hatalarımızdan ders çıkarmak. Fenerbahçe maçı bizim için iyi bir başlangıç olabilir. Bu mücadeleyi kazanarak moral bulmak istiyoruz. Taraftarlarımızın da bu önemli maçta bize destek vereceğini biliyoruz" diye konuştu. Aybaba, yeni transferleri Maxim Romaschenko'nun tam olarak hazır olmadığını ve Fenerbahçe önünde forma giymeyeceğini sözlerine ekledi.
Bordo-Mavili takımın idmanına cezalı Fatih Tekke dışında tüm oyuncular katıldı. Aybaba kondisyon ağırlık bir idman yaptırırken, yeni transferler Augustine ve Karel D'Haene'nin hayli hırslı oldukları gözlendi.
(Spor Servisi)