Aybaba, bütün oklarını Beşiktaş'a çevirdi

Beşiktaş'ın eski kaptanı Samet Aybaba, siyah-beyazlı takımın başına geçmek gibi bir düşüncesinin artık olmadığını söyledi. Halen Bursaspor'un teknik direktörlüğünü yapan Samet Aybaba...

İSTANBUL - Beşiktaş'ın eski kaptanı Samet Aybaba, siyah-beyazlı takımın başına geçmek gibi bir düşüncesinin artık olmadığını söyledi. Halen Bursaspor'un teknik direktörlüğünü yapan Samet Aybaba, aylık Futbol Extra dergisinde yer alan röportajında, teknik direktörlüğe başladığı dönemde camiadan çıkmış biri olarak siyah-beyazlı takımda çalışmak istediğini belirtirken, şu an için böyle bir beklentisi olmadığını vurguladı. Geçen sezon sonunda Beşiktaş yönetimi tarafından başkanla görüşmek üzere çağrıldığı ve kendisinin gitmediği hatırlatılan Aybaba, "Yöneticilere 'Başkan benimle görüşmek mi istiyor, imzaya mı çağırıyor?' dedim, 'Görüşmek istiyor' dediler. Ben de gitmedim" diye konuştu.
Beşiktaş'ta lobisi güçlü olmadığı için kendisine karşı çıkıldığını öne süren deneyimli teknik adam, "Lobim güçlü olsaydı şimdiye kadar 100 defa Beşiktaş'a teknik direktör olmuştum" ifadesini kullandı. Aybaba ayrıca, Ertuğrul Sağlam'ın Beşiktaş'ın bu yapısı içerisinde sezon sonuna kadar takımın başında kalmasının zor olduğunu söyledi. (Spor Servisi)