Aybaba: Daha iyi olmalıyız

Efes Cup'ta, güçlü rakibi Hertha Berlin'i penaltılarla yenerken beğeni toplayan Trabzonspor, teknik direktör Samet Aybaba'yı sevindirirken, defansta yaşanan sıkıntılar kafaları karıştırdı.

ANTALYA - Efes Cup'ta, güçlü rakibi Hertha Berlin'i penaltılarla yenerken beğeni toplayan Trabzonspor, teknik direktör Samet Aybaba'yı sevindirirken, defansta yaşanan sıkıntılar kafaları karıştırdı. İlk yarının son iki haftasında beş gol yiyerek taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Karadeniz ekibi, maç boyunca sadece 5-6 pozisyona girebilen Alman takımından 2 gol yiyerek, soru işaretlerine yol açtı. İlk ciddi hazırlık sınavını değerlendiren Aybaba, savunmadaki hatalar nedeniyle yedikleri iki golün telafisini zor da olsa kapattıklarını belirterek, "Takımın genel performansından memnunum. Rakipten daha istekliydik ve daha çok pozisyona girdik. Oyuncularım, tecrübe eksiğini çok mücadele ederek kapattılar. Hertha Berlin karşısında pozitif bir görüntü vermemize karşın, biraz yorgunluk vardı" dedi.
Teknik direktör Samet Aybaba, bu tip maçlarda, eksiklerini gördüklerini belirterek, "Oyuncularımın disiplin anlayışını ve yardımlaşma duygusunu üst seviyede gördüm. Daha da iyi olacağız" diye konuştu. (Spor Servisi)