Aybaba'dan Güneş'e destek

Trabzonspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, yapımına 100 milyar lira katkıda bulunduğu okula, babası Hasan Aybaba'nın isminin verilmesi dolayısıyla memleketi Osmaniye'de Vali İsa Küçük ile protokol imzaladı.

OSMANİYE - Trabzonspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, yapımına 100 milyar lira katkıda bulunduğu okula, babası Hasan Aybaba'nın isminin verilmesi dolayısıyla memleketi Osmaniye'de Vali İsa Küçük ile protokol imzaladı. Samet Aybaba, Milli Takım teknik direktörlüğü için adının geçtiği yönündeki bir soruya, "Şenol Güneş'i çok yetenekli buluyorum. Görevine devam ediyor. Anlaşması haziran ayında sona eriyor. Her Türk antrenörünün hedefi Milli Takım'da görev yapmaktır. İleride Futbol Federasyonu da isterse niye olmasın" şeklinde cevap verdi.
Milli Takım'ın Letonya karşısındaki yenilgisiyle ilgili olarak da Aybaba, "Rakibimiz kötü. Bu tip müsabakaları iki maç üzerinden değerlendirmek lazım. Yarın farklı kazanırız" şeklinde konuştu. Tecrübeli çalıştırıcı, Trabzonspor'da hedeflerini her zaman şampiyonluk olarak belirlediklerini, ancak kulübün geçmiş yıllarda kriz yaşadığını ve bunun olumsuzluklarını yavaş yavaş atlattıklarını belirterek, "İlk önce Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı hedefledik. İyi gidiyoruz, takımın çizgisi de iyi" dedi. Aybaba, transferi sık sık gündeme gelen Gökdeniz ile ilgili olarak da, bu futbolcunun iki yıllık anlaşmasının bulunduğunu hatırlatarak,
"Bırakmak istemiyoruz" dedi. (Spor Servisi)