Aydan altyapıya çok güveniyor

Tofaş Kulübü Başkanı Efe Aydan, üç yıl önce belirledikleri hedeflere emin adımlarla yürüdüklerine kaydedederek, "Bölgesel ve deplasmanlı ikinci ligde zirveye oturduk. Şimdi sıra birinci ligde.

BURSA - Tofaş Kulübü Başkanı Efe Aydan, üç yıl önce belirledikleri hedeflere emin adımlarla yürüdüklerine kaydedederek, "Bölgesel ve deplasmanlı ikinci ligde zirveye oturduk. Şimdi sıra birinci ligde. Bunu altyapıdan yetişen gençlerimizle başaracağız" dedi. Tofaş takımında yabancı oyuncu olmadığını anımsatan Aydan sözlerini şöyle sürdürdü:
"Oyuncularımızın birinci lig tecrübesi yok. Ancak takım oyununu iyi oynayan, azimli, çalışkan, genç ve kazanmak için sahaya çıkan bir kadroya sahibiz. Oyuncularımızın performansına çok güveniyoruz. Altyapıdan yetişen gençlerle ligin zirvesini hedefliyoruz."
Efe Aydan sözlerini şöyle tamamladı: "Birinci lige gelinceye kadar çok zorlu yollardan geçtik. Bu başarıları tecrübesiz bir kadroyla aldık. Oyuncularımızın yaşı 21 ile 24 arasında. Büyük olarak sadece 32 yaşındaki Atıl var. O da gençleri sahada yönlendirip, organize ediyor. İstediğimiz hedefe, en üst seviyeye bu gençlerin göstereceği performansla ulaşacağız.
Eğer iyi oynayan, mücadeleyi bırakmayan, kazanma hırsından vazgeçmeyen bir ekip olabilirsek, sezon bitiminde hedeflediğimiz noktada, yani zirvede olacağımıza inanıyorum. Ayrıca bu yetenekli gençlerin gelecekte milli takımda da forma giyeceklerini umuyoruz. Tofaş kulübü önemli başarılara imza atacaktır."