Aydın: Gerekeni yaparım

Şampiyonluğun iki adayı Beşiktaş ve Galatasaray'ı karşı karşıya getiren maçın orta hakemi Ali Aydın, "Sahada futbolu çirkinleştirmek, seyirciye tahrik etmek isteyenlere kurallara uygular, gerekeni yaparım" dedi.

ORDU - Şampiyonluğun iki adayı Beşiktaş ve Galatasaray'ı karşı karşıya getiren maçın orta hakemi Ali Aydın, "Sahada futbolu çirkinleştirmek, seyirciye tahrik etmek isteyenlere kurallara uygular, gerekeni yaparım" dedi. Her gün düzenli olarak yaptığı çalışmalarla hazırlanan Aydın, kendisi açısından 'büyük maç, küçük maç' ayırımı olmadığını, bu nedenle de hafta sonundaki karşılaşmaya bu anlayışla baktığını söyledi.
'Herkes iyi niyetli olmalı'
Maçın beklenen kalitede olması için öncelikle edecek oyunculara büyük görev düştüğünü kaydeden Aydın, şöyle konuştu: "Bütün kesimler iyiniyetli olmalı. Seyircisi, yöneticisi, teknik adamı, futbolcusu ve hakemiyle herkes üzerine düşeni yapmalı. Bunlardan birisinin iyiniyetli olmaması maçı çirkinleştirir. Benim işim, gördüğümü çalmak ve kuralları uygulamaktır. Bu konuda futbolcular bana yardımcı olursa iyi bir karşılaşma olur. Sahada futbolu çirkinleştirmek, seyirciyi tahrik etmek isteyenlere kuralları uygular gerekeni yaparım. Herkes iyi niyetli olmalı, maçın temiz bitmesi için çalışmalıdır."
Ordu bölgesi hakemlerinden 1961 doğumlu Ali Aydın, bu sezonki 20. maçına çıkacak. Aydın, Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki bir derbiye ilk kez çıkarken, kariyerinde daha önce üç kez derbi; 17 kez Beşiktaş, 11 kez de Galatasaray maçı yönetti. (Spor Servisi)