Aydın Örs istifa etti

Basketbol Milli Takımı Başantrenörü Aydın Örs, görevinden istifa etti. Örs, yaptığı yazılı açıklamada, 3,5 yıldır büyük bir onur ve gururla taşıdığı Milli Takım Başantrenörlüğü görevinden ayrılma kararı verdiğini belirterek...

İSTANBUL - Basketbol Milli Takımı Başantrenörü Aydın Örs, görevinden istifa etti. Örs, yaptığı yazılı açıklamada, 3,5 yıldır büyük bir onur ve gururla taşıdığı Milli Takım Başantrenörlüğü görevinden ayrılma kararı verdiğini belirterek, "Böylece, 2004 Atina Olimpiyatları'na katılma vizesi alabilmek için yola çıkan ve Avrupa Şampiyonası'nda bu hedefi yakalayamayan takımın sorumlusu olarak, gereğini yerine getirmiş olduğuma inanıyorum" dedi.
Örs, teşekkür mesajından da şunları kaydetti: "Görev yaptığım süre içerisinde, bana olan güvenlerine paralel desteklerini esirgemeyen başta Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel olmak üzere yönetim kurulu
üyelerine, özellikle özveriyle çalışan Doğan Hakyemez ile Çetin Yılmaz'ın yanı sıra idari ve teknik konularda her an yanımda olan ekipteki tüm yardımcı arkadaşlarıma, 2001 Avrupa Şampiyonası'nda final oynayarak Türk spor tarihine geçen ve bana hayatımın en önemli sportif başarılarından birini yaşatan değerli oyuncularıma, yol gösterici ve destekleyici yayınlarıyla bize önemli katkılarda bulunan bütün basına, son olarak da benden hiçbir zaman ilgi ve sevgisini eksik etmeyen spor kamuoyuna en içten teşekkürlerimi sunar, bu kararımın basketbolumuz için hayırlı olmasını dilerim."
Basketbol Federasyonu da görevini bırakan Örs'e teşekkür etti. Örs'ün istifa haberinin duyurulduğu Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde, başarılı teknik adamın 32. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Milli Takım'ı Avrupa ikinciliğine taşıdığı hatırlatılarak, "Milli takımımızın başında birçok ilke imza atan Örs'e, basketbol camiamız adına, bugüne dek milli takımımıza ve Türk basketboluna hizmetlerinden ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz" denildi. (Spor Servisi)