Aydın Örs'ten beklenen istifa

3.5 yıldır (A) Milli Erkek Basketbol Takımı'nın başında bulunan Örs, Eurobasket 2003'te alınan başarısız sonuç nedeniyle istifa etti.

(A) Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Aydın Örs, görevinden istifa etti. Örs, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Haziran 2000 tarihinden itibaren 3.5 yıldır büyük bir onur ve gururla taşıdığı (A) Milli Takım Başantrenörlüğü görevinden ayrılma kararı verdiğini belirterek, "Böylece, 2004 Atina Olimpiyatları'na katılma vizesi alabilmek için yola çıkan ve 2003 Avrupa Şampiyonası'nda bu hedefi yakalayamayan (A) Milli Takımımızın teknik sorumlusu olarak, gereğini yerine getirmiş olduğuma inanıyorum" dedi. Örs, teşekkür mesajından da şunları kaydetti:
"Görev yaptığım süre içerisinde, bana olan güvenlerine paralel desteklerini esirgemeyen başta Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel olmak üzere yönetim kurulu üyelerine, özellikle büyük özveriyle çalışan Doğan Hakyemez ile Çetin Yılmaz'ın yanı sıra idari ve teknik konularda her an yanımda olan ekipteki tüm yardımcı arkadaşlarıma, 2001 Avrupa Şampiyonası'nda final oynayarak Türk spor tarihine geçen ve bana hayatımın en önemli sportif başarılarından birini yaşatan değerli oyuncu kardeşlerime, yol gösterici ve destekleyici yayınlarıyla bize önemli katkılarda bulunan bütün basın camiasına, son olarak da benden hiçbir zaman ilgi ve sevgisini eksik etmeyen spor kamuoyuna en içten teşekkürlerimi sunar, bu kararımın basketbolumuz için hayırlı olmasını dilerim."

FEDERASYONDAN TEŞEKKÜR

Basketbol Federasyonu da görevini bırakan Aydın Örs'e teşekkür etti. Örs'ün istifa haberinin duyurulduğu Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde, başarılı teknik adamın 32. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda (A) Milli Takım'ı Avrupa ikinciliğine taşıdığı hatırlatılarak, "Milli takımımızın başında birçok ilke imza atan Örs'e, basketbol camiamız adına, bugüne dek milli takımımıza ve Türk basketboluna katkı ve hizmetlerinden ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz" denildi.