Aydın Örs'ün gönlüne göre

Hazırlıklarını İtalya'da sürdüren A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın Başantrenörü Aydın Örs, 5-14 Eylül tarihleri arasında İsveç'te...

CHIESA - Hazırlıklarını İtalya'da sürdüren A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın Başantrenörü Aydın Örs, 5-14 Eylül tarihleri arasında İsveç'te düzenlenecek Avrupa Şampiyonası finallerinden, en azından 2004 Atina Olimpiyat Oyunları'na katılma vizesi alarak döneceklerini söyledi. Örs, "Buradan şunu açıklıkla ifade etmek istiyorum ki, teknik kadromuz ve oyuncularımız tek bir yürek halinde şimdiden hedefe kilitlenmiş durumdayız. Bize her zaman destek veren Türk halkının içi rahat olsun. Biz, onları ve Türk basketbolunu bir kez daha en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi. Örs şunları söyledi:

  • İtalya'daki çalışmalar sorunsuz ve çok olumlu bir ortamda sürüyor. Çalışmalara başlamadan önce düzenlediğimiz basın toplantısında, kamp öncesinde birtakım sıkıntılar yaşayacağımızı söylemiştim. Ancak ilk idmanımızdan itibaren gördüm ki, oyuncularımızın hepsi kampa son derece hazır ve istekli gelmiş. Sert ve yoğun tempoya çok çabuk uyum sağlamayı başardılar.
  • Birkaç oyuncumuzun transferlerinin tamamlanmamasından dolayı birtakım problemleri vardı. Haluk Yıldırım ve Ömer Onan kulüpleriyle yeniden anlaştı. Mirsad'ın transferi de artık son aşamaya geldi. Takımın konsantrasyonunu bozacak en ufak bir sorunumuz kalmadı.
  • Hüseyin Beşok ve Alper Yılmaz, sakatlıkları nedeniyle kamp başından beri özel idmanlar yaparak takımdan ayrı çalışıyordu. Şimdi bu sorun da ortadan kalktı. İtalya'da yoğun bir kondisyon yüklemesi yapıyoruz.
    Bu arada San Antonio Express News gazetesinin internet sitesinde yaptığı 'Gelecek sezon yeni transferlerden hangisi en çok faydalı olur?' anketine katılanlardan en çok oyu Sacramento Kings'den San Antonio Spurs'e transfer olan Hidayet Türkoğlu aldı. Milli basketbolcuya, okuyuculardan yüzde 40 oy geldi. Nesteroviç yüzde 32.9 ile ikinci, Horry yüzde 16.7 ile üçüncü sırada yer aldı. (Spor Servisi)