Aydınlar'dan imalı sözler

Aydınlar'dan imalı sözler
Aydınlar'dan imalı sözler
TFF eski başkanı, yakın çevresine, "Bu işi ucuz atlatacaktık. Ancak bazılarının kaprisi çok pahalıya mal oldu" dedi.

TFF'nin eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın Fenerbahçe ve Beşiktaş 'ın cezalarının UEFA Tahkim Kurulu'nda onaylanmasından büyük rahatsızlık duyduğu, ancak buna rağmen şu anda konuşmayacağı ve CAS'ın kararının ardından geniş bir açıklama yapacağı öğrenildi.

"Her belgede Galatasaraylı imzası var"


Sabah'ın haberine göre; Mehmet Ali Aydınlar'ın konuyla ilgili yakın çevresine, "Bu işi ucuz atlatacaktık. Ancak bazı kişilerin kaprisi nedeniyle çok pahalıya mal oldu. Temennim CAS'ın bu kararı bozmasıdır. Fırsatçılık yapmak istemiyorum. O dönemde kulüplerimizi ve Türk futbolunu kurtarmak için yaptığımız faaliyetler ortada. Ben bu süreçte de sessizliğimi koruyarak CAS'ın vereceği karar sonrası bir açıklama yapacağım" dediği kaydedildi.

AYDINLAR O DÖNEM NE DEMİŞTİ?

Türkiye Futbol Federasyonu başkanlık koltuğuna oturduktan çok kısa süre sonra patlak veren şike bombası sürecinde çok yıpranıp, istifa etmek zorunda kalan Mehmet Ali Aydınlar, adeta 'geliyorum' diyen Avrupa 'dan men cezalarını önceden tahmin etmişti. Aydınlar, 9 Şubat 2012 tarihinde katıldığı 32. Gün programında çarpıcı ifadeler kullanmıştı.

UEFA'dan yaptırım yokmuş!


İşte Aydınlar'ın o günkü sözlerinden akılda kalanlar:

* Bu tünelde ışık görmüyorum. Ucu çok karanlık. Bilerek cehennem yolunda ilerliyorlar. Bu gidiş F.Bahçe'yi çok kötü durumlara taşıyacak. F.Bahçe'yi süratle uçuruma götürüyorlar.
* F.Bahçe yarın telafisi mümkün olmayacak büyük kayıplarla karşı karşıya kalabilir ve bu işin tüm vebali F.Bahçe Yönetim Kurulu'ndadır. Kendileri bilerek bu yolda ilerliyorlar. Seçim onların.
* Fenerbahçe dava sonucunda beraat eder, disiplin kurullarında suçsuz bulunur ve CAS'tan davayı kazanırsa, parayı tahsil etmeleri için TFF'ye gitmelerine gerek yok. O durumda 45 milyon Euro'luk tazminatı cebimden ödeyeceğim.
* Ama Fenerbahçe suçlu bulunursa kulübün uğradığı maddi manevi kayıpların hepsinin, bu süreçte bana dönük suçlamalar ve eleştiri yapanlar tarafından karşılanması için Fenerbahçe Genel Kurulu'nu harekete geçireceğim.
* CAS'ta davaları var. Davayı kaybederlerse ne olacak? Fenerbahçe'yi Disiplin Kurulu'na verecekler. Fenerbahçe belki de 3-4 sene ceza alacak. Böyle bir durumda bunun sorumlusu yönetim olur.
* Bu yönetim kurulunu ben de oyladım, ama iyi yönetsinler diye oyladım. Bu tavır, bu tutum Fenerbahçe'ye zarar veriyor. Bu yanlış yoldan bir an önce dönmeleri gerekir. Bu iş kavgayla olmaz. Herkesle kavgalılar. Sürekli taktik değiştiriyorlar.

Bir günde 54 milyon lira eridiler