Ayhan Akman'dan alkış ve uyarı

Ayhan Akman'dan alkış ve uyarı
Ayhan Akman'dan alkış ve uyarı
PTT 1. Lig ekibi Karşıyaka'nın yeni teknik sorumlusu Ayhan Akman, Orduspor'u 6-0 yendikleri maçtan sonra oyuncularını hem alkışladı hem de uyardı.

İZMİR - İlk teknik direktörlük deneyimine farklı skorla başlayan Ayhan Akman, "Bu galibiyet bizim için iyi bir başlangıç ve motivasyon kaynağı oldu. Galip gelmek önemliydi ama rakibin durumu, gençlerle mücadele ettiği ortada. Farklı skor, uçuşa geçtik anlamı taşımıyor. Bu maç ölçü olamaz. Önümüzde maksimum puanı almamız gereken 12 maç daha var" dedi.

Orduspor karşısında Karşıyaka'yı bu sezon ilk kez Kahe ve Can'ı birlikte sahaya sürerek çift santrforla oynatan Akman, "Genel oyun felsefemiz, ofansif olacak. Rakipleri tek tek ele alarak maça göre kadro seçeceğiz" diye konuştu.
Ligde bu hafta deplasmanda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a konuk olacaklarını hatırlatan Ayhan Akman, "Şimdiye kadar takım 11 deplasmanın yalnız 3'ünü kazanmış. Dış sahada puan alamama durumu var. Kaliteli kadroya sahip bir rakibe konuk olacağız. Deplasman fobisini mutlaka yenmeliyiz" ifadelerini kullandı. Ergin KARATAŞ (DHA)