Ayhan bahara kadar ABD'de

Dünya ikincisi ve Avrupa Şampiyonu milli atlet Süreyya Ayhan, 2004 Atina Olimpiyatları'na hazırlık amacıyla dört aylık bir çalışma için ABD'ye gitti.

ANKARA - Dünya ikincisi ve Avrupa Şampiyonu milli atlet Süreyya Ayhan, 2004 Atina Olimpiyatları'na hazırlık amacıyla dört aylık bir çalışma için ABD'ye gitti. Antrenörü Yücel Kop ile ABD'ye giden Ayhan, "Atletizmden anlayan ve anlamayan herkes beni eleştiriyor. Benim bu spor yazarlarına diyeceğim, ikinci bir Süreyya Ayhan çıkartın, ondan sonra eleştirin" dedi. 2004 Atina Olimpiyatları için çalışmalarına ABD'de başlayacağını kaydeden Ayhan, artık tek hedefinin olimpiyatlarda altın madalya kazanmak olduğunu söyleyerek, "Uzun bir tatil dönemi geçirdim. Şu an moralim yerinde. ABD'de 4 Nisan'a kadar yapacağım çalışmalarla Atina Olimpiyatları'na hazırlanacağım. Tek hedefim Atina Olimpiyatları. Bugüne kadar bana destek verenlere teşekkür ediyorum. Şu an herhangi bir sakatlık sorunum yok" dedi.
Antrenör Yücel Kop ise Türkiye'deki kış şartları nedeniyle çalışmalarını ABD'de sürdüreceklerini belirterek, "Orada yüksek tempoda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Süreyya 2004 Olimpiyatları'na kadar hiç bir yarışta koşmayacak. Tek hedef Atina Olimpiyatları. Bundan başarıyla çıkacağımıza inanıyorum" dedi. Süreyya Ayhan 4 Nisan 2004'e kadar çalışmalarını burada sürdürecek. (Spor Servisi)