Ayhan: Seyirci için koşacağım

Avrupa Uluslar Kupası 2. Lig B Grubu Atletizm Yarışmaları'nda pazar günü Olimpiyat Stadı'nda 1500 metrede piste çıkacak Süreyya Ayhan, bu yarışa Türk seyircisi için katıldığını söyledi.

İSTANBUL - Avrupa Uluslar Kupası 2. Lig B Grubu Atletizm Yarışmaları'nda pazar günü Olimpiyat Stadı'nda 1500 metrede piste çıkacak Süreyya Ayhan, bu yarışa Türk seyircisi için katıldığını söyledi. Milli atlet, asıl hedefinin Paris'teki Dünya Şampiyonası olduğunu belirterek "Bu yarışa kendimi denemek ve son performansımı görmek için katıldım. Ama en önemlisi Türk seyircisi. Onların desteğinde yarışmak istiyorum. Rakiplerimin dereceleri benden çok geride. Ancak ben her zamanki tempomda koşacağım" diye konuştu.
Ayhan kamp döneminin çok iyi geçtiğini ve bu sezon geçen yıldan daha iyi derecelerle koşacağına inandığını kaydederek sözlerini şöyle noktaladı: "Hedeflerimden bir tanesi de atletizmin ülkenin her köşesine yayılmasıydı. Bunu kısmen başardık. Şimdi yeni hedefler için piste çıkacağım."
Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön, Olimpiyat Stadı'nın ilk kez bir atletizm turnuvasına ev sahipliği yapacağını anımsatarak, "Sorunsuz bir organizasyon geçireceğiz" dedi. (Spor Servisi)