Ayhan üste çıktı: İfadelerim çarpıtıldı

Futbol Ekstra dergisine verdiği ve içinde "Ağzımla kuş tutsam Milli Takım'a giremem" ifadelerinin yer aldığı söyleşinin yayımlandığı günün akşamında...

İSTANBUL - Futbol Ekstra dergisine verdiği ve içinde "Ağzımla kuş tutsam Milli Takım'a giremem" ifadelerinin yer aldığı söyleşinin yayımlandığı günün akşamında, Fatih Terim tarafından Ay-Yıldızlı kadroya çağırılan Galatasaraylı Ayhan Akman, ifadelerin çarpıtıldığını, bu nedenle de farklı anlamlar çıkarıldığını iddia etti.
Kulübünün internet sitesinde yaptığı açıklamada, "Kadroya beni de davet eden Milli Takımlar Teknik Direktörümüz sayın Fatih Terim'e teşekkür ederim" diyen Ayhan, söyleşiyle ilgili olarak şunları kaydetti: "Futbol Ekstra dergisinden Tahir Kum ile yaptığımız söyleşi, hem dergide yayımlanan röportajın başlığında, hem de içeriğinde ne yazık ki çarpıtılmış ve dolayısıyla söylediklerimden başka anlamlar çıkarılmasına neden olarak, bugün birçok yayın organında alıntılarla ya da tamamıyla yer bulmuştur. 'Ağzımla kuş tutsam...' ifadesinin bana ait olmadığını ve Marco Aurelio ile ilgili olarak söylediklerimin yanlış yorumlanacak şekilde çarpıtıldığını, söyleşide Marco'yu eleştirmediğimi, kendimizi eleştirmemiz gerektiğini söylediğimi özellikle belirtmek isterim."
Futbol Ekstra cephesi: Ses kaydını dinleyin
Öte yandan, söyleşiyi yapan Futbol Ekstra Dergisi Genel Yayın Müdürü Tahir Kum, Ayhan'ın ifadesi olarak verilen cümlelerin yüzde 99'unun aynı olduğunu, yüzde 1'inin ise hafifletme adına değişikliğe uğradığını söyledi. Kum, yaptığı açıklamada, söyleşi kaydını isteyen herkese verebileceğini belirterek, "Ayhan'ın sözleri çarpıtılmış mı, çarpıtılmamış mı, görürler. Sanırım bu konuda yapılacak en doğru olay, sorumluların ve kamuoyunun bu röportajın ses kaydını, yani Ayhan'ın Milli Takım ve Fatih Terim ile ilgili söylediği, ancak Milli Takım'a alınınca inkâr ettiği sözlerini kendi sesinden duyması olacaktır. Toplam 53 dakika 70 saniye olarak gerçekleşen röportaj dergide de sekiz sayfa olarak, sözlerin önü veya arkası kesilmeden aynen verilmiştir" diye konuştu. (Spor Servisi)