Ayhan'a hediye yağmuru

Dünya ikincisi ve Avrupa şampiyonu milli atlet Süreyya Ayhan ile antrenörü Yücel Kop'a, Türk Kalp Vakfı'nca başarı madalyası verilirken, üyeler de hediye yağmuruna tuttu.

İSTANBUL - Dünya ikincisi ve Avrupa şampiyonu milli atlet Süreyya Ayhan ile antrenörü Yücel Kop'a, Türk Kalp Vakfı'nca başarı madalyası verilirken, üyeler de hediye yağmuruna tuttu. Vakfın Şişli Sağlık Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen organizasyona Ayhan ve Kop'un yanısıra Türk Kalp Vakfı Başkanı Çetin Yıldırımakın, Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Ayhan İnanlı ve piyanist Tuluğhan Uğurlu katıldı.
Yıldırımakın, Süreyya'nın büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, "Sporun temelinde atletizm olmasına karşın, Ayhan'a kadar Türkiye'nin bu dalda adı yoktu. Süreyya, Türkiye'nin kaderini değiştirdi" dedi. Milli atlet ise Türk Kalp Vakfı'nın ilgisinden dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirerek, "Kalbime en güzel kanı onlar pompalıyor. Ben onların kalplerini korumak için açık farklı dereceler yapıyorum" şeklinde konuştu. Ayhan'a tören sonrası Uğurlu, 'Senfoni Türk' adlı eserinin CD'sini verirken, Türk Kalp Vakfı üyeleri de bir mutfak seti, Cartier marka bir saat ve el dokuması bir halı hediye ettiler. (Spor Servisi)