Ayhan'ın gözü 1 milyon dolarda

Avrupa Şampiyonu Süreyya Ayhan, Golden Ligin ödülü olan 1 milyon doları kazanacağını iddia etti. Ocaktan bu yana çalışmalarını sürdüren atlet ağustosta Fransa'da yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası'nda yeni bir zafere imza atacağını söyledi.

ANKARA - Avrupa Şampiyonu Süreyya Ayhan, Golden Ligin ödülü olan 1 milyon doları kazanacağını iddia etti. Ocaktan bu yana çalışmalarını sürdüren atlet ağustosta Fransa'da yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası'nda yeni bir zafere imza atacağını söyledi. ABD kampının ardından KKTC'de çalışmalarını sürdüren Ayhan, 21-22 Haziran tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek Milletler Kupası'nda yarışacak. Ardından 28 Haziran'da Golden Lig'in ilkinde mücadele edecek milli atlet, Dünya Şampiyonası'na kadar serideki üç yarışmaya katılacak. Paris'teki Dünya Şampiyonası'nda 27 Ağustos'ta seçmelerde, 29'unda yarı finalde ve 31'inde ise finalde yarışacak Ayhan, daha sonra üç Golden Lig yarışında daha piste çıkacak.
Ayhan, tüm yarışmalarda başarılı olacağını belirtip, "Uluslararası Altetizm Federasyonu Golden Lig'deki altı yarışta da birinci olan atlete 1 milyon dolar ödül verecek. Bu ödülü kazanmak için elimden geleni yapacağım" diye konuştu. Milli atlet hedefine ulaşırsa, kariyerinde bir büyük başarıya daha imza atacak. (Spor Servisi)