Aykur Demir 10 maç ceza alabilir!

Aykur Demir 10 maç ceza alabilir!
Aykur Demir 10 maç ceza alabilir!
Galatasaray maçında gördüğü kırmızı kart sonrası hakem Deniz Ateş Bitnel'i "Ayaklarına sıkacağım. Seni dışarıda döverim. Vuracağım seni" ifadeleriyle tehdit eden Trabzonsporlu futbolcu Aykut Demir, PFDK'dan 4-10 maç arası men cezası alacak.

Hakem Deniz Ateş Bitnel’in yönetimi nedeniyle büyük tepki topladığı Galatasaray- Trabzonspor maçının faturası Karadeniz kulübüne çok ağır olacak.

TFF Hukuk Müşavirliği, hakem ve temsilci raporları ile televizyon görüntülerini değerlendirdikten sonra, FİFA kokartlı hakem Bitnel’i gördüğü kırmızı kart sonrası saha içinde, “Ayaklarına sıkacağım. Seni dışarıda döverim. Vuracağım seni” ifadeleriyle tehdit eden Aykut Demir ’i tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk etti.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Trabzonsporlu oyuncu, talimatın “Kişilik haklarına saldırı, hakaret ve tehdit” başlıklı 41. maddesi ve “Sportmenliğe aykırı hareket” başlıklı 36. maddesine göre işlem görecek. Aykut Demir her iki eylemi nedeniyle toplam 4 ila 10 maç arası ceza gelecek.

'Deniz Ateş Bitnel kin tuttu'

SALİH VE CAVANDA'YA 1 İLA 3 MAÇ CEZA BEKLENİYOR

Hukuk Müşavirliği, hakem Bitnel’e kırmızı kart gösteren Salih Dursun ve penaltı kararı sonrası hakemin üzerine yürüyen Cavanda’yı “centilmenliğe aykırı hareketleri” nedeniyle disipline gönderdi. Her iki futbolcunun gördükleri kırmızı kartların dışında 1 ila 3 maç arası ceza alması bekleniyor. İkinci sarıdan ihraç edilen Özer Hurmacı ise “talimatlara aykırı” davranışı yüzünden tedbirli olarak PFDK’ya sevk edildi.

MUHARREM USTA DA DİSİPLİN'DE

Maçtan sonra katıldığı bir TV programındaki açıklamaları kulüp başkanı Muharrem Usta’nın da disiplin uygulamasıyla karşı karşıya kalmasına yol açtı. Usta, “sportmenliğe aykırı açıklamaları” nedeniyle tedbirli olarak disipline gönderildi.

Hukuk müşavirliği, 4 oyuncusu kırmızı kart gören Trabzonspor kulübünün dosyasını da takım halinde sportmenliğe aykırı hareketini gerekçe göstererek PFDK’ya devretti. Yönetici Çoşkun Bülbül, kulüp görevlisi Adem Kuduban ve İsmail Şafak hakkında da cezai işlem istendi.

Selçuk İnan için olay tweet!