Aykut Kocaman İtalya yolcusu

Aykut Kocaman İtalya yolcusu
Aykut Kocaman İtalya yolcusu
Fenerbahçe ile başarılı günler geçiren teknik direktör Aykut Kocaman, sene başında göreve hazırlanıyor.

Türkiye ve yurt dışından teklifler alan Aykut Kocaman, kararını yaz ayında alacak ve dinlenme dönemini tamamlamış olacak.

Fenerbahçe'de şok ayrılık!


Star Gazetesi'nde yer alan habere göre; verdiği arada uzun süre yurt dışında kalan başarılı teknik adam, yıprandığı zaman dilimi içerisinde ailesine pek fazla vakit ayıramadığı için bu boşluğu doldurmuş oldu. Özellikle Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final oynaması, Kocaman’ın yurt dışı sahnesinde de tanınmasını sağladı.

İtalyan kulübü Lazio, daha önce eşleştiği ve elendiği hocaya oynattığı futbolla göz koydu. Daha önce Petkoviç Samsunspor görevi sonrası İtalya’ya gitmişti. Şimdi de Aykut Kocaman bu denemeyi yapabilir.

Fatih Terim, UEFA Kupası’nı aldıktan sonra Milan ve sonrasında Fiorentina görevlerini almasında başarıların etkisi büyüktü. Aykut Kocaman, Fenerbahçe’yi şampiyon yapan ikinci Türk teknik adam olarak adını tarihe geçirdi. Ayrıca 28 yıllık Türkiye Kupası özlemine üst üste 2 kere kazanarak son verdi. Fenerbahçe tarihinde ise sarı-lacivertli ekibe ilk kez UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final oynatan teknik direktör oldu.

Rıdvan Dilmen'den Aykut Kocaman itirafı