Aykut Kocaman: Tam bir katil

Aykut Kocaman: Tam bir katil
Aykut Kocaman: Tam bir katil
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe filelerine 2 gol göndererek Beşiktaş'ın galibiyetinde başrol oynayan Mario Gomez için, "Ceza sahası içinde 'Katil' derler ya, o tip bir oyuncu" dedi.

Önceki gün Lig TV'deki 'Pazartesi Futbolu' programının konuğu olan Aykut Kocaman, Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki derbi maçta, Fenerbahçe 'ye 2 gol atan Beşiktaşlı Mario Gomez'i değerlendirdi.

Alman yıldızı 'Katil'e benzeten tecrübeli teknik adam, "Bu galibiyet Beşiktaş'ı sezonun içinde tutan bir galibiyet oldu. Beşiktaşlı oyuncular artık 'Yapabiliriz' demeye başlamıştır. Bu özgüven tüm sezona yansıyacaktır. Gomez geldiğinde düşüncem şuydu; Hani ceza sahası içinde 'Katil' derler ya, kendisi o tip bir oyuncu. Ancak şunu da söylemek gerekiyor. Top ceza sahasına çıktığı andan itibaren Gomez gibi oyuncular, takım olarak taşınması zor bir hale gelebilir. Oyun içinde hareket kabiliyeti şimdilik iyi gözükmüyor. Ancak ceza sahası içine aktarıldığı andan itibaren işi çabuk bitirebilir" ifadelerini kullandı.

Konyaspor'un teknik patronu, "Mario Gomez'in durumunu Beşiktaş takımı belirleyecek. Sonra da Gomez, Beşiktaş'ın durumunu belirleyecek. Oğuzhan ise çok yetenekli bir oyuncu. Geçen sezon onu biraz geriye attı. Ama bu sezon çıkış yaptı. Bu onun kariyeri açısından çok önemli. Türk futbolu açısında Oğuzhan'ın yükselişi çok önemli" şeklinde konuştu.