Aykut Kocaman'dan 2-0 yorumu

Aykut Kocaman'dan 2-0 yorumu
Aykut Kocaman'dan 2-0 yorumu
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ilerleyen haftalarda tırmanışlarını sürdürmek istediklerini söyledi.

KONYA - Aykut Kocaman, 2-0 galip geldikleri Gaziantepspor maçının ardından yapılan basın toplantısında, iyi bir oyun ortaya koyduklarını ve bu oyunun ardından galip gelmenin çok güzel olduğunu belirterek, oyuncularını kutladı.

Zor bir maça çıkacaklarını bildiklerini anlatan Kocaman, "Gaziantepspor çok genç ve dinamik bir takım. Son 4 haftayı gol yemeden bitirmiş, 10 puan toplamış bir takıma karşı oynadık. Maçın ilk 15-20 dakikası denemelerle geçti. İkinci yarıya golle başlayınca daha rahatladık ve ilk yarıya göre daha dengeli bir oyun ortaya koyduk" diye konuştu.

Son dakikalarda rakibin çok önemli pozisyonlar bulduğunu kaydeden Kocaman, "Kalecimiz bunları çok iyi bertaraf etti. Arkasından gelen galibiyet bizi son derece memnun etti. İlerleyen haftalarda tırmanışımızı sürdürmeyi istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

GAZİANTESPOR CEPHESİ

Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk ise oyun olarak beklentilerin altında kaldıklarını söyledi. Oyuncularının gününde olmadığını aktaran Buruk, bu durumun takımını etkilediğini vurguladı.

Maçın başında çok fazla topa sahip olamadıklarına dikkati çeken Buruk, şöyle devam etti:
"Çok gereksiz top kayıpları yaptık. Bir tedirginlik vardı, bunu üzerimizden atamadık. İkinci yarıya daha iyi başlamayı düşünüyorduk ancak çok erken bir gol yedik. Bu da bizi etkiledi. Aynı zamanda Torku Konyaspor'a da büyük bir ivme kazandırdı. Oyuna biraz daha hakim oldular. Yediğimiz 2. gol daha sonra maçı çevirmemizi zorlaştırdı."

Buruk, buna rağmen 2-3 gol pozisyonu bulduklarını ancak değerlendiremediklerini belirterek, "Torku Konyaspor'u tebrik ediyorum. Zaman zaman iyi oynadılar ve kazanmayı hak ettiler. Umarım bizim için bundan sonraki haftalar daha hayırlı olur" diye konuştu. (AA)