Aykut Kocaman'dan Alex'e yanıt

Aykut Kocaman'dan Alex'e yanıt
Aykut Kocaman'dan Alex'e yanıt
Fenerbahçe'nin eski kaptanı Alex de Souza'nın yazdığı kitapta suçlamalar getirdiği Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Bir takım hayali diyaloglardan oluşan kurgu roman gibi bir şey yazmış" dedi.

Bir süredir hazırlıklarını yaptığı kitabı Brezilya’da yayımlanan Alex de Souza, Başkan Aziz Yıldırım kadar eski hocası Aykut Kocaman’a da eleştiriler getirdi. Kocaman’ı, kendisini kıskanmaktan, otoparktaki yerini almaya varana kadar değişik konularda suçlayan Alex’in kitabındaki iddialar Aykut Kocaman’a soruldu.

Hürriyet Gazetesi'ne konuşan Konyaspor Teknik Direktörü, Fenerbahçe’de birlikte geçirdikleri döneme ilişkin Alex’in anlattıklarının tamamen hayal ürünü olduğunu söyledi.

'Sana ihtiyacım yok Alex'

BAŞKA HAYALLER...

Fenerbahçe-Konyaspor maçından sonra yaptığı açıklama gibi bu konunun da Fenerbahçe’ye zarar verdiğini belirten Kocaman, kitaba ilişkin şu açıklamaları yaptı:
“Ben hatırlamıyorum ya çeviren kişi yanlış tercüme etti ya da başka hayaller var. Bu konudaki asıl tepkimi Samet Güzel (Alex’in tercümanı) ile konuşup teyit ettikten sonra vereceğim. Bu konudaki haberleri, konuya ilişkin satırları ilk okuduğumda bu kitabın bir anı kitabı mı yoksa kurgu bir roman mı olduğu sorusunu sormadım dersem yalan olur.

iLK DEFA DUYUYORUM

Orta yerde duran şey, bir takım hayali diyaloglardan oluşan bir kurgu roman gibi. Öyle düşündüm ilk bakışta. Yaşanan olayların hiçbir tanesinden, otopark ve benzeri olaylardan haberim yok. İlk defa duyuyorum. Samet Güzel ile irtibata geçerek teyit ettirdikten sonra, bir tercüme hatası mı, yoksa başka bir durum mu var, anladıktan sonra size daha doyurucu bir yanıt veririm."

ALEX NE DEMiŞTi?

Aykut Kocaman’ın bazı şeylerinden nefret ediyordum. O, teknik adam olabilmek için bir haylı lobi yaptı...

ONDAN ÇOK ATARIM DiYE...

Andre Santos da Kocaman’ın benim bazı yönlerimi kıskandığını söylüyordu. Kulüpte en çok golü o atmıştı ve ben de atıyordum. Belki bu yüzden aramızda bir arkadaşlık olamadı. Bu gittikçe kişisel bir duruma dönüştü. Belki benim bir yabancı olarak ondan daha fazla efsane olabileceğimi düşündü.

ARABAMI ÇEKTiRDiLER

Aragonesli sezonun son haftasında Trabzon’u yenmemiz halinde 15 gün tatil vereceklerini söylediler. Kazanıp tatile çıktık. Daum ve Kocaman geldi ve bizi 20 Haziran’da çağırdı. Ben 6 Temmuz’da döndüm, aracımı her zamanki yere park ettim. Görevli geldi ve arabamı oradan çekmemi Kocaman’ın yeri olduğunu söyledi.

AYKUT KOCAMAN, ALEX'İN İSTATİSTİĞİNİ ÇIKARDI

Daha önce de Aykut Kocaman’ı eleştiren açıklamalarda bulunan Alex, yine suçlamalarda bulununca tüm gözlerin üzerine çevrildiği Konyaspor hocası, rakamlı bir hazırlık yaptı. Alex’in kendisine yönelik hücumlarının doğru olmadığının bilinmesini isteyen Kocaman, çıkardığı istatistikte ilginç bir rakama ulaştı. Buna göre, Alex, Kocaman döneminde oynanan tüm maçların yüzde 91’inde forma giymiş. Tecrübeli teknik adam, bu şekilde Alex’i kıskandığı ve oynatmadığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını ortaya koymaya çalıştı.

EN iYi DÖNEMi KOCAMAN’LA

Kocaman’dan önceki 6 sezonda toplam 90 gol atan Alex, onun yönetimindeki 84 maçta ise 46 gol attı. 2006-07’de 19 golle kral olan Alex, Kocaman’lı 2010-11 sezonunda ise 28 golle krallığı kazandı. Alex, ”Hoca kıskanıyor” dediği tarihten sonra 5 maçta oynadı, gol atamadı.

Fenerbahçe'den Alex için 'son nokta' açıklaması!