Aylık masrafı 150 milyar!

Yapımının tamamlanmasına karşın ulaşım sorunu nedeniyle kullanıma açılamayan Atatürk Olimpiyat Stadı'nın, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'ne (TMOK) yükünün aylık 150 milyar lira olduğu açıklandı.

İSTANBUL - Yapımının tamamlanmasına karşın ulaşım sorunu nedeniyle kullanıma açılamayan Atatürk Olimpiyat Stadı'nın, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'ne (TMOK) yükünün aylık 150 milyar lira olduğu açıklandı. İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Genel Direktörü Yalçın Aksoy, stadın, yollarının tamamlanamaması nedeniyle hizmete giremediğini belirterek, "Bu konudaki çalışmalar devam ediyor. Stadın yollarının yapımını İstanbul Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirecek. Stadın kullanılmaması nedeniyle, TMOK her ay 150 milyar lira harcıyor" diye konuştu.
Stadın bakım, onarım, güvenlik gibi masraflarını normal olarak TMOK'un karşıladığını anlatan Aksoy, "Stat hizmete girmediği için herhangi bir geliri de olamıyor. Atatürk Olimpiyat Stadı'nın bir an önce ekonomiye kazandırılması gerekiyor. Bunun için çalışmalarımız da sürüyor" ifadelerini kullandı.
Yalçın Aksoy, Olimpiyat Stadı'nın ulaşım sorununun herşeyin yolunda gitmesi halinde ağustos ayında biteceğini, burada Galatasaray'ın ve Milli Takımın maçlarının oynanmasının planladığını da söyledi. (Spor Servisi)