Aysal: 2016'da hiçbir Türk kulübü...

Aysal: 2016'da hiçbir Türk kulübü...
Aysal: 2016'da hiçbir Türk kulübü...
Sarı-kırmızılılarda Kulüp Başkanı Ünal Aysal, eski yönetici Mehmet Helvacı'nın "Galatasaray, 2016 yılında Avrupa kupalarına alınmayacak" iddiasına yanıt verdi.

Galatasaray eski yöneticisi Mehmet Helvacı, dün yapılan Divan Kurulu Toplantısı'nda, UEFA'nın büyük önem verdiği Finansal Fair Play kriterlerine uyulmadığı gerekçesiyle sarı-kırmızılı takımın 2015-2016 sezonunda Avrupa kupalarında yer alamayacağını ileri sürdü.

Bu iddiayı net bir dille yalanlayan Başkan Ünal Aysal, "Helvacı'nın açıklaması kendisini bağlar. 2016'da eğer hiçbir Türk kulübü gitmeyecekse Galatasaray da gitmez. Ama bir kulüp gidecekse, yazayım, imzamı atayım Galatasaray gider" cevabını verdi.

'Galatasaray 2016'da Avrupa'da olmayacak'

"TAKIMI ÇEKTİĞİM İÇİN GAYET MUTLUYUM"

Galatasaray Başkanı, basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. basketboldan sonra kürek takımının da müsabakalardan çekilmesi konusunun sorulması üzerine, "Gayet mutluyum. Bir maç önce soyadı Ankaralı olan bir hakemin yaptıklarından sonra bu kararı aldık" yanıtını verdi.

"Bundan sonra duyulacak her şüphede maça çıkmamak mı lazım?" sorusu üzerine ise Başkan Aysal, "Bütün kulüpler aynısını yaparsa, evet. Tek başına 'Tarzan' gibi sadece Galatasaray'a yapılması... Bir iki defa bunun işaretini veririz, ama sonra kural buysa maalesef herkes işin kolayına gidebilir" dedi.