Aysal aslanın dişini gösterdi!

Aysal aslanın dişini gösterdi!
Aysal aslanın dişini gösterdi!
Galatasaray Kulübü Eylül Ayı Olağan Divan Toplantısı, Galatasaray Adası'nda yapıldı. Divan'da konuşan Kulüp Başkanı Ünal Aysal, federasyona yönelik sert ifadeler kullandı.

RADİKAL - Tahkim Kurulu'nun seyircisiz oynama cezası sonrası  Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) savaş açan Ünal Aysal, Divan Toplantısı'nda sert açıklamalarını sürdürdü.

Melo'ya destek! İşte o pankart

"BİR ASLANIN DİŞLERİNİ GÖDÜĞÜNÜZDE..."

Galatasaray Başkanı, "Bıçak kemiğe dayanmış durumda. Türk futbolu üzerindeki çamurdan temizlenmek zorunda. Metin Oktay'ların, Süleyman Seba'ların, Lefter Küçükandonyadis'lerin bıraktığı ahlak mirasını geleceğe taşımak boynumuzun borcudur. Bütün ahlaki ve evrensel sportif değerlerin hükümsüz kılındığı, şikeciliğin, ırkçılığın, sokak kabadayılığının normalleştirildiği bu yeni düzende, adaletsizlik, kayırmacılık ve TFF, TBF, TKF vs. gibi tarafsız kurumlar şapkasının altında gelişen zorbalık bir orman kanunu haline gelmiş bulunuyor. Türk sporu orman kanunlarıyla yönetilemez. Bir aslanın dişlerini gördüğünüzde sakın ola size gülümsediğini düşünmeyin" şeklinde konuştu.

"SPONSORLUKTA ÖNEMLİ YOL KAT ETTİK"

Mali yapı hakkında kongre üyelerine bilgi veren Aysal, "Kısa vadeli borçların arttığı yönündeki bilgiler doğru değildir. Beş yıllık sponsorluk çalışması konusunda önemli yol kat ettik. Denizbank ile yapılan anlaşmayla ödemelerimiz düzenli bir sürece girmiştir. Önemli projelerin gerçekleşmesi için gerekli genel kurul onayı kulübümüzün hem ufkunu genişletecek hem de 3 Temmuz 2011'den beri devamlı artan ve her gün biraz daha sertleşen Galatasaray düşmanlığından Galatasaray'ın daha fazla zarar görmeden direncini arttırmasını kolaylaştıracaktır" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY GAZETESİ ÇIKIYOR

Öte yandan Başkan Aysal, Galatasaray gazetesi çıkaracaklarını belirterek, " Sosyal medyada 17 milyon abonemiz var. Potansiyelimiz 30 milyon. Bu nedenle Galatasaray Gazetesi kurma kararı aldık. Galatasaraylılar gerçek haberleri buradan okuyacak" dedi. 

G.Saray'ın cezası Beşiktaş'ın kasasına