'Aysal bilmediği işe karışmasın'

'Aysal bilmediği işe karışmasın'
'Aysal bilmediği işe karışmasın'
Bayern Münih CEO'su Rummenigge, 'Avrupa Süper Ligi kurmayı planlıyorum' diyen Ünal Aysal'a sert çıktı.

Bayern Münih CEO’su, Alman futbolunun efsane ismi Karl Heinz Rummenigge, Fanatik Gazetesi'nde çarpıcı açıklamalar yaptı.

Locada Ibrahimovic sohbeti


Söz Şampiyonlar Ligi’nden açıldığı sırada, organizasyondan çok memnun olduğunu kaydeden Rummenigge, “ Avrupa ’da birçok kulüp buradaki gelirlerle önemli transferler yapıyor. Buraya katılan takım başarısız olsa bile önemli miktarda para kazanıyor. Şampiyonlar Ligi dışında bir lige ihtiyacımız yok. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Londra’da enteresan açıklamalar yapmış (Avrupa Süper Ligi projesinden bahsediyor). Bana göre kendisi bu işleri pek bilmiyor. Onu yanlış yönlendirmişler” dedi.

"Lahm’dan orta saha yarattı"

Rummenigge’nin Bayern Münih ve futbola dair düşüncelerinden öne çıkan diğer sözleri şöyle: “Motive olmak için de tek yaptığımız şey inanmak. Chelsea’ye finalde kaybettikten 1 yıl sonra o kupayı müzemize getireceğimize inandık. Bu düşünceyle yola çıktık ve başarılı olduk. Başaramasaydık belki birkaç yıl geriye gidecektik ama hep pozitif düşündük. Bana göre çok iyi yoldayız çünkü marka değerimiz gün geçtikçe büyüyor. Guardiola ile daha iyi organize oluyoruz. Tam bize göre bir teknik adam. Enteresan değişiklikler de yaptı. Belki mecburdu ama sağ bekimiz, kaptanımız Lahm’dan mükemmel bir orta saha oyuncusu yarattı. Bunlar futbolu güzelleştiren değişiklikler. ”

"Gerekirse taktik konuşurum"

“Guardiola’yla sık sık fikir alışverişinde bulunuyoruz. Ondan hâlâ bir şeyler öğrenebiliyorum. Her konunda sohbet ediyoruz. Taktik de teknik de, takımla ilgili genel olarak da sürekli birbirimize bilgi veriyoruz. Ben futbolcularımızla da çok beraber oluyorum. Çünkü onların ne düşündüğünü çok merak ediyorum.

Ünal Aysal da değişti


"Yıldız çok, özümüz Alman"

“Evet, çok önemli yıldızları kadromuza katıyoruz. Yüksek paralar ödüyoruz ancak sağlıklı bir mali yapımız var. Yine de takımın iskeleti Almanlar’dan kurulu. Kim ne derse desin, bizim özümüz Alman kalacak. Schweinsteiger ve Lahm gibi yıldızları altyapıdan yetiştirdik ve uzun yıllardır hizmet veriyorlar. Şimdi bakın en yeni ‘ürünlerimiz’ Avrupa’nın gözdesi haline geldi.”

"Biz size, siz bize"

Bayern Münih Basın Şefi Marcus Hörwick de bizlerle ilginç bilgiler paylaştı. Kulübün son 16 yılda hep kâr ettiğini dile getiren spor adamı, “213 maçtır kapalı gişe oynuyoruz. Marketing gelirimiz yılda 85 milyon, yıllık sponsor kazancımız ise 100 milyon Euro. Ama büyürken sizlere ihtiyacımız var. İdmanlarımız her gün basına açık. Şeffaf bir yapı olmalı ki, gazeteciler ofislerine gittiğinde kamuoyunu yanlış bilgilendirmesin. Biz size yardımcı oluyoruz, siz de bizlere olun” diye konuştu.

G.Saray idmanında sürpriz isimler