Aysal: Bu nasıl devlet yardımı?

Aysal: Bu nasıl devlet yardımı?
Aysal: Bu nasıl devlet yardımı?
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın "Rakiplerimizden dev­let des­te­ği çe­ki­lin­ce for­maya rek­lam bi­le ala­ma­dı­lar" iddiasına sert yanıt verdi.

Son dönemde büyük kulüplerin formalarına sponsor bulamamasını değerlendiren Ünal Aysal, bunu futbolda yaşanan şike sürecine bağladı.

Galatasaray'da Taffarel depremi!


Türkiye Gazetesi'nden Bahadır Çokişler'e konuşan sarı-kırmızılı kulübün bir numarası, "Şunu net şekilde söylemek istiyorum. Sporda kirlilik endişesi büyük sponsorlara kesinlikle caydırıcı rol oynattı. Bu nedenle tüm kulüpler şu dönemde sponsor bulmakta zorlanıyor. Ama Galatasaray bu işlerin dışında kalmış bir kulüp olarak sorunu çözme çabası içinde. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve olumlu şekilde bunu sonlandırmayı ümit ediyorum" ifadelerini kullandı.

"DEVLETTEN 3 YILDIR YARDIM ALMADIK"

'Galatasaray devletten yardım aldı' iddiaları hakkında Başkan Aysal, "Kulübümüz devletten 3 yıldır bir yardım almadığı gibi tam tersine Galatasaray aleyhine GSGM tarafından ağır davalar açılmıştır. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Galatasaray'ın sermaye artırımını bloke ettiği gibi Maliye Bakanlığı da ağır vergi cezaları uygulamıştır. Bu nasıl yardım?" dedi.   

"ÇİLEK DEĞİL GENÇ YETENEK"

Galatasaray Başkanı, teknik direktör Cesare Prandelli'yi çalışkan, inançlı ve disiplinli bir hoca olması nedeniyle tercih ettiklerini belirterek, “Kendisine güvenimiz tam. Transfer çalışmalarında bu sezon 'çilek' tabir edebileceğimiz şöhret isimler yerine genç ve gelecek vadeden oyuncularla ilgileniyoruz. Bu politikamızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

KAMK KADROSUNA ALINMAYAN FUTBOLCULAR...

Ünal Aysal, Avusturya kampına götürülmeyip İstanbul 'da kalan futbolcular için ise “Herkes bilinçli bir şekilde takıma girebilmek için çalışmak zorunda olduğunu biliyor ve hazırlanıyor. Alınan kararlarda hiçbir problem yaşamayız. Tüm futbolcularımız Galatasaray'ın başarısı için çok çalışmalı” yorumunda bulundu.

Gökhan İnler adım adım Cimbom'a