Aysal istemediği sürece seçim yok

Aysal istemediği sürece seçim yok
Aysal istemediği sürece seçim yok
Ve son nokta... Başkan Ünal Aysal, 'erken seçim' kararı almadığı sürece Galatasaray'da Mayıs 2016'ya kadar seçimli genel kurul yapılmayacak.

Camia içinde 22 Haziran 2013’ten bu yana yaşanan ‘Yönetimin görev süresi 3 yıllık mı, 11 aylık mı’ tartışmaları Valilik belgesiyle tarih oldu. Galatasaray Kulübü’ne 4 Şubat 2014 tarihinde İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’nden gönderilen ve mevcut yönetimin 3 yıl işbaşında kalabileceğini ortaya koyan belgeye Hürriyet Gazetesi ulaştı.

Sabri'yi unutmadılar! UEFA listesinde


SEÇİLİR SEÇİLMEZ TARTIŞMA

Sarı-kırmızılı kulüpte Valilik yazısıyla son bulan tartışma, 22 Haziran 2013’te yapılan genel kurulla başlamıştı. Ekibini değiştirmek adına erken genel kurul kararı alan Aysal ve seçilen yeni yönetimi daha ilk gününde görev süreleri ile ilgili tartışmayla karşı karşıya kaldı. Aysal muhalifleri, yapılan seçimin sadece 11 aylık olduğunu belirtip, tüzük gereği kulübün Mayıs 2014’te seçime gitmek zorunda olduğunu dile getirdi. Bazı genel kurul üyeleri ise hukuki yollara dahi başvurdu.

VALİLİĞE İNCELEME TALEBİ

Ünal Aysal ve kurmayları da bu tartışmalara son vermek üzere, bazı üniversiteler ile tanınmış hukuk profesörlerinden 2016 Mayısı’na kadar görevde kalabilecekleri yönünde görüş aldı ve bununla da yetinmeyerek olayı resmiyete dökmeye karar verdi. Yönetim, 16 Ocak 2014 tarihinde İl Dernekler Müdürlüğü’ne başvurup gerekli incelemenin yapılmasını talep etti. İl Dernekler Müdürlüğü’nün yaptığı detaylı incelemenin sonucu, 4 Şubat 2014 tarihinde Galatasaray Kulübü’ne resmi bir yazıyla iletildi.

YENİ KONGRE TARİHİ DE BELLİ

İl Dernekler Müdürü Eyüp Dursun Ergür imzalı yazıda, Galatasaray Kulübü’nde 22 Haziran 2013’te göreve seçilen Ünal Aysal ve yönetim kurulunun görev süresinin 3 yıl olduğu belirtildi. Sarı kırmızılı kulübün olağan konrge tarihi de 2016 yılının Mayıs ayının ikinci yarısı olarak bildirildi. Böylece, aylardır devam eden tartışma resmen sona ermiş oldu.

Sneijder'in 28. hafta kehaneti


1200 SELÇUK İNAN!

10 Şubat’ta 29. yaş gününü kutlayan Selçuk İnan’a bin 200 fotoğrafından yapılmış bir mozaik tablo hediye edildi. Mert Çakır ve Dr. Ali Nevzat Bodur, Selçuk’a verdikleri hediyenin yanı sıra Burak Yılmaz’a da golcü oyuncunun tablosunu armağan etti.

MANCINI İLE ASLAN LİDER

Süper Lig’de Roberto Mancini’nin başladığı yedinci haftadan itibaren puan sıralaması yapılsa G.Saray lider oluyor. Mancini’nin göreve başladığı 7. haftada 20. hafta sonuna kadar Aslan 30, Fenerbahçe ise 29 puan topladı.

AZİZ YILDIRIM 'KAMÇILADI’
Eboue, “Galatasaray’ı Arena’da yeneriz” diyen Aziz Yıldırım’a TRT Spor’da cevap verdi. Fildişili oyuncu, “Bu sözler her oyuncuyu ve taraftarı kamçılar. Fenerbahçe maçını konuşmak için tarih şu an uzak” diye konuştu.

Melo şokta! Yine kadroda yok