Aysal: Ortada bir sözleşme yok

Aysal: Ortada bir sözleşme yok
Aysal: Ortada bir sözleşme yok
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, TFF'nin Fatih Terim ile uzun süre çalışma isteği olasılığının sorulması üzerine "Bu mümkün değil" yanıtını verdi.

İSTANBUL (AA) - Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen eylül ayı divan kurulu toplantısı sırasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Başkan Ünal Aysal, A Milli Takım teknik direktörlüğü görevini de üstelenen Fatih Terim'le yeni sözleşme imzalanması konusuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bağış'tan Galatasaray cevabı


Terim'le yeni sözleşmenin ne zaman imzalanacağı konusunda yöneltilen sorular üzerine Aysal, "Arkadaşlar yanlış adrestesiniz. Biz pozisyonumuzu belli ettik. Fatih hocamız bir karar verecek. 'Evet' onun kararı. Acele etmeye, üzerinde baskı kurmaya gerek yok. Hocamızın içinde büyük bir Galatasaray sevgisi var ama bir Türkiye sevgisi de var. Oturup kararını verecek. Herkesin de onun kararına saygılı olması lazım. Ne bunu zorlamak lazım, ne de ondan sonra bu konuda değerlendirme yapmak lazım" diye konuştu.

Aysal, sarı-kırmızılı kulübün Fatih Terim'le devam edip etmeme konusundaki pozisyonuyla ilgili, "Hocamızın bizimle devam etmesini çok istiyoruz ama kimseyi zorlayamayız. Hocamızı da zorlayamayız. Hocamız kararını kendi düşünceleri doğrultusunda verecek" ifadelerini kullandı.

Taffarel'e göre en iyi kaleci


Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF), Terim'le uzun süre çalışma isteği olması durumunda, buna sıcak bakmayacaklarını anlatan Aysal, "Bu mümkün değil. Ben peşin belli ettim. Biz sadece Mayıs ayına kadar federasyona danışmanlık yapmasını, tabii bu hocamızın talebi üzerine, 4 maçta da teknik direktörlük yapmasını kabul ettim. Bunun dışında başka bir tasarrufumuz olamaz. Eğer başka bir tasarruf düşünülüyorsa, bu konuda hocanın kendisinin bir karar vermesi gerekir" şeklinde konuştu.

TFF'nin Fatih Terim'le sözleşme yapmadığı şeklinde basına yansıyan haberlere değinen başkan Aysal, "Terim ile TFF arasında yapılmış bir mukavele olsaydı, bize verilirdi. Bizim buradan çıkardığımız netice, ortada bir mukavele olmadığı yönündedir" değerlendirmesinde bulundu.

Aysal ayrıca, yeniden sermaye artırımına gitme yolunda aldıkları karar için ise "Biz gerekli şartların hepsini yerine getirdiğimize inanıyoruz ama karar Sermaye Piyasaları Kurulu'nun (SPK). Bizim yapacağımız bir şey yok, biz sadece görevimiz yaptık. SPK da kendine düşen görevi yapacaktır" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'dan bir anlaşma daha