Aysal'dan Emre Can açıklaması

Aysal'dan Emre Can açıklaması
Aysal'dan Emre Can açıklaması
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, gündeme ve transfere dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ünal Aysal, Galatasaraylı İş Adamları ve Yöneticileri Derneği'nin (GSYİAD) düzenlediği iftar yemeğinde konuştu.

Galatasaray'da Dany krizi


LigTV'nin haberine göre; Güçlerinin her sene biraz daha arttığını belirten Aysal, "Galatasaray'da her şey güzel. Her yıl bir üstüne koyayak gidiyor. Bu yılımız biraz daha iyi geçti. Tüm ümidimiz bu yaz sezonunda önümüzdeki sezona hazırlanmak. Bu yıl da başarılı olacağımıza inanıyorum. Galatasray'a yakışan bir dönem geçirmiş olacağız. Daha derli topluyuz, telaşsısız, bütün kararlarımızı ince eleyip sık dokuyarak vermeye çalıştık" ifadelerini kullandı.

"GÖNÜL İSTERDİ Kİ O SÜRPİZLER OLMASIN"

"Futbol takımımız zaten hazırdı, büyük bir intiyacaımız yoktu, ama bazı sürprizler oldu" diyen Aysal şöyle devam etti:
"Gönül isterdi ki o sürprizler olmasaydı. Ama federasyonun almış olduğu karar elimizi bağladı. Elimizdekilerle yolumuza devam edeceğiz. Bunun bir ekonomik değeri var. Ancak başarıları riske sokuyor. Biz bu riske girmek istememiştik. Ama yine de bu sene de dışarıda başarılı olacağımıza inanıyorum."

Amrabat'ın doğuşu


"ARDA KONUSUNU KAPATTIK"
Arda Turan konusunda ise Aysal, "Atletico Madrid başkanıyla sohbet arasında konuşuldu ama resmi konuşma yok. Atletico başkanı, biz bu sene Arda'yı satmak istemiyoruz. Buna karar verecek olsam oturup konuşurdum. Ama, 'Teknik direktörümüz Arda'yı kadroda tutmak istiyor' dedi. Biz de sohbeti kestik. Arda sevdiğimiz çocuk. Şu anda o bölgedeki sıkıntılarımızı gözönünde bulundurursanız ilgilenmemiz doğru olmazdı" şeklinde konuştu.

"BÜYÜK BİR TRANSFER BEKLEMEYİN"
AB pasaportu olan oyuncuların yerli statüsünde oynayabilmeleri için yargıya başvurduklarını kaydeden Aysal, "Zannetmiyorum ki, yargı bir ay içerisinde süratlı karar alabilsin. Ama elimizden geleni de yapacağız. Ama büyük bir transfer beklemeyin. Yabancı değil, ama yerli konusunda çalışıyoruz. Emre Can konusunda da çalışıyoruz. Takım olarak tecrübeli ekibimiz var ancak bu ekibi biraz daha gençleştirmek istiyoruz" dedi.

Drogba'dan Engin Baytar övgüsü


"ATEŞE ODUN ATMANIN GEREĞİ YOK"
TFF Süper Kupa konusu ve Fenerbahçe ile aralarındaki açıklamaların sorulması üzerine Aysal, "Camialar olarak hiç bir zaman tansiyonu yüksek tutmamız mümkün değil. Bu topraklar üzerinde yaşıyoruz, aynı mesleği yapıyoruz. Ateşe odun atmanın gereği yok. Kişiler arasında sürtüşmeler olabilir ama Galatasaray ve Fenerbahçe camiaları büyük cüamialardır. Barış ve beraber olma ortamı yakalanacaktır, önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz" sözleriyle sukunet çağrısı yaptı.

Aysal, iftar sırasındaki konuşmasında ise "Galatasaray'ın durdurulamaz yükselişi devam edecek" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'dan PTT 1. Lig'e