Aysal'dan Melo cevabı: Sempatik!

Aysal'dan Melo cevabı: Sempatik!
Aysal'dan Melo cevabı: Sempatik!
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, derbi maç sonrası Beşiktaş cephesinden gelen 'Melo ceza almalı' tepkisine yanıt verdi.

Radikal.com.tr - Ünal Aysal, Florya'daki GS Store mağazasının açılışı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Hamit Altıntop'tan A2 golü

"MELO'NUN KLASİK DANSI" 

Felipe Melo'nun 1-0 kazandıkları derbi sonrası yaptığı ve Beşiktaşlıların tepkisini çeken hareket konusunda Başkan Aysal, "Arkadaşlar bu dans burada da daha evvel yapıldı, ilk değil. Galiba derbi maç olduğu için dikkati çekti. Orduspor maçından sonra da diğer oyuncularla beraber yaptı. Melo'nun bu dansı çok klasik bir dans. Seyirciye dönük en ufak tahrik veya hakaret içeren bir hareket yoktu. Bilakis sempatik bir dans olayıydı. Zaten maç bitmişti, seyircilerin bir kısmı da stadı boşaltıyordu" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Başkanı, taraftarları tahrik edecek bir hareket yapılması durumunda yönetimin gereğini yapacağını belirterek, "Her maçtan sonra oyuncularımız kendi milli oyunlarını, kendi milli danslarını şu veya bu şekilde sergiliyorlar. Sadece Türkiye 'de değil, yurt dışında da böyle. Eğer burada hakaret içeren bir davranış olsaydı bundan emin olun herkesten önce yönetim olarak biz alarma geçerdik. Katiyetle böyle bir şey izlemedim" şeklinde konuştu.

Eray İşcan'dan kötü haber

'EV İÇİNDE EV' KONSEPTİ

Galatasaray Kulübü'nün lisanslı ürünlerinin satıldığı GSStore mağazasının Florya şubesi, Başkan Ünal Aysal'ın katılımıyla açıldı. Tesislerde bulunan GSStore açılışına, Aysal'ın yanı sıra Nike Türkiye Pazarlama Direktörü Murat Gün, Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, yönetim kurulu üyesi Ebru Köksal, Mehmet Emin İpekdokuyan, futbolcular Sabri Sarıoğlu ve Ceyhun Gülselam katıldı.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan başkan Aysal, GSStore zincirine yeni bir halka eklendiğini belirterek, "Modern mağazacılık konseptini içeren ve Nike'ın ürünlerini layıkıyla sergileyebilecek bir ortam hazırlanmış durumda. Galatasaray'ın bu konudaki girişimleri bundan sonra da devam edecek" diye konuştu.

Murat Gün ise yeni açılan mağazanın önemine vurgu yaparak, "Bu mağaza, Galatasaray ile olan işbirliğimizin mihenk taşlarından birisi. Daha önce de stat mağazasında ortak girişimimiz olmuştu. Bu mağaza, daha önce Barcelona, Arsenal, Manchester United gibi diğer kulüplerle yaptığımız kulüp mağazası örneklerinin en sonuncusu. Florya, Galatasaray'ın evi olduğu için 'Ev içinde ev' konseptini hayata geçirdik. Galatasaray'a ve tüm camiaya hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Açılışın ardından beraberindekilerle mağazayı gezen ve ürünleri tek tek inceleyen Ünal Aysal; Sabri Sarıoğlu ve Ceyhun Gülselam ile Şampiyonlar Ligi'ndeki Chelsea maçı için özel üretilmiş atkılarla basın mensuplarına poz verdi. Mağazadan ilk alışverişi de yapan Aysal, küçük kızı Alin için kıyafet aldı.

Ünal Aysal'ın mağazadan ayrıldığı sırada dışarıda bekleyen bir grup taraftar başkana sevgi gösterilerinde bulundu. Taraftarların yanına giderek fotoğraf çektiren Aysal'a taraftarlar, "Ibrahimovic'i istiyoruz" diye seslendi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde daha önce hizmet veren restoranın yerine toplam 671 metrekarelik alanda "Ev içinde ev" konseptine göre düzenlenen mağaza, Nike proje ekibi tarafından dizayn edildi. Mağazada basın alanı, antrenmanların izlenebileceği kafe, kulüp tarihini anlatan zaman tüneli koridoru, sporcuların ve müşterilerin kullanımına açık futbol kütüphanesi bulunuyor.

Semih Kaya yarıda bıraktı