Aysal'dan Terim'e gönderme

Aysal'dan Terim'e gönderme
Aysal'dan Terim'e gönderme
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, teknik direktör Mancini'ye destek verirken, eski hoca Fatih Terim hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Üst üste alınan kötü sonuçların ardından tribünlerden “Mancini istifa” sesleri yükselirken, sessiz kalan Ünal Aysal’ın derbi sonucuna göre karar alacağını gündeme getirenler dahi oldu. Ancak Başkan Aysal, çok farklı şeyler söyledi.

F.Bahçe'nin çılgın Arena planı


Hürriyet Gazetesi'ne konuşan Başkan Aysal, Fenerbahçe derbisinin Mancini’nin kaderini belirleyeceği iddiasına yanıt verdi:

"GÖSTERİLEN TEPKİLER ALIŞKANLIKTAN"

"Mancini, iki sene üst üste şampiyon olmuş ama bu arada çok da yıpranmış, ligin 6. haftasında 8 puan kaybedip Şampiyonlar Ligi’nde de 6-1’lik taze bir hezimeti kendi sahasında yaşamış, ligde 5. duruma düşmüş bir takımı devraldı. Taraftarın tepkisi son iki yılın alışkanlıkları dolayısıyla doğal, ama ben Mancini’ye en azından bir tam sezon şans tanımalı diye düşünüyorum."

"FATİH TERİM TERCİHİNİ YAPTI"

Kendi felsefesini de anlatan Aysal, “Aradığım şey sürekliliktir. Bunu her yıl teknik direktör değiştirerek sağlayamayız. Fatih Hoca’ya da sözleşmesini 2 yıl daha uzatmayı teklif ettim. O tercihini Milli Takım’dan yana yapınca kendi göbeğimizi kendimiz kesmiştik” dedi.

Fenerbahçe'de, Galatasaray zirvesi


"BU SENEYİ ASGARİ KAYIPLA BİTİRECEĞİZ"

Aysal, yarışta geri kaldıkları bu sezon için şu ifadeleri kullandı:
“Gelecek yıla dönük yeni düzenlemelere gitmek gerekebilir ama bunun Mancini için düşünülmesi yeni sıkıntılar getirir. Ben üç kulvarda yarışıp biraz yorgun düştüğümüz bu seneyi asgari kayıpla bitireceğimize inanıyorum. Ayrıca hem başarı hem de başarısızlıkta bir tek kişiyi işaret etmek haksızlık olur."

Fenerbahçe derbisi hakkında ise Ünal Aysal, “Galatasaray bu derbiden alnının akıyla çıkacak güçtedir. Kimse son 4-5 haftanın sportif neticelerine aldanmasın” diye konuştu.

Galatasaray için korkunç iddia!