Aysal'dan transfer müjdeleri

Aysal'dan transfer müjdeleri
Aysal'dan transfer müjdeleri
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, transfer çalışmaları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Radikal.com.tr - Galatasaray Muhabirleri Platformu'nun Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Levent Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantısına, İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ile birlikte katılan Ünal Aysal, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Terim'den Popescu'ya: Ayağını indir!

Başkan Ünal Aysal, Gremio forması giyen Brezilyalı futbolcu Alex Telles konusunda, "Hocamızın çok istediği bir futbolcu. 'Önceliği ona verin' dedi. Savunmanın solunda sıkıntımız vardı. Henüz KAP'a açıklama yapacak düzeyde değildi. Ancak bugün ya da yarın açıklamasını yaparız" şeklinde konuştu.

"HARJOVIC TRANSFERİ BU AKŞAM BİTER"

Aysal, Grasshopers'un Bosnalı futbolcusu Izet Hajrovic ile ilgili ise "Duran toplarda çok iyi bir futbolcu. Büyük ihtimalle takımımızın bir parçası olacak. Bu akşam bitirmeyi düşünüyoruz. İyi bir kanat oyuncusu, duran toplarda da iyi olduğu söyleniyor" ifadelerini kullandı.

HER GÜN BİR TRANSFER

Kanatlara takviye yapılacağını açıklayan Galatasaray Başkanı, "Sezon başında Bruma'yı kadromuza kattık, ama kendisi genç bir isim. Biraz daha zamana ihtiyacı var. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde deneyim kazanması gerekiyor. Bu hafta sonuna kadar her gün bir transferi açıklayacağız. Sadece Şampiyonlar Ligini düşünerek transfer yapmayacağız, Çünkü biz 3 kulvarda mücadele ediyoruz. Daha dayanıklı bir kadroya ihtiyacımız olduğu ortada" dedi.

"PAHALI TRANSFERLER YAPMAYACAĞIZ"

Teknik direktör Roberto Mancini'nin kendilerinden birçok oyuncu talep ettiği şeklindeki bilgilerin doğru olmadığını aktaran Aysal, "Hocamızın bizden bütçe istediği, 30-40 milyon euro talep ettiği bilgileri veriliyor. Bütün samimiyetimle söyleyeyim, hocamız bizden hiçbir bütçe istemedi. 'Ben bakıyorum, eksik yerlerimiz var. Bunları zaman içinde düzeltmemiz lazım. Galatasaray'ın imkanlarına göre bunu zaman içinde hallederiz' dedi. İşin temelinde yatan felsefe bu. İşbirliği felsefesi. Eski hocamız da hiçbir zaman '30-40 milyon euro bütçe istiyorum' falan demedi. Yeni hocamız da bu prensibi devam ettirdi, aynı şekilde gidiyor" diye konuştu.

Hagi'den Galatasaray'a şok cevap