Aysal'ın ilginç önerisine ret

Aysal'ın ilginç önerisine ret
Aysal'ın ilginç önerisine ret
Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Rummenigge, Ünal Aysal'ın 'Avrupa Süper Ligi' fikrine karşı çıktı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen 'Futbolun Liderleri Konferansı'nda çarpıcı açıklamalar yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın, Avrupa Süper Ligi olarak yeni bir lig kurulması ile ilgili ifadeleri kıtada büyük yankı uyandırdı.

Burak Yılmaz'a Chelsea izni


Milliyet'in haberine göre; Aysal, "Her gerçek bir hayal olarak başlar. Eminim ki en fazla 5 yıl içinde bu gerçekleşecek" ifadelerini kullanmış, "O zaman Avrupa kulüplerine, 'UEFA'dan ve Şampiyonlar Ligi'nden ayrılın mı diyeceksiniz?' sorusuna ise "Evet, belki de bu başlangıç noktasında olabilir. Belki de bu durum 20 büyük takım için geçerli olabilir" yanıtını vermişti.

Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Karl Heinz Rummenigge, Galatasaray Başkanı'nın gündeme bomba gibi düşen açıklamalarına yanıt verdi. Aynı zamanda Bayern Münih'te CEO'luk görevi yürüten Alman futbol adamı, "Avrupa Süper Ligi gibi bir planımız yok. Bizim süper ligimiz Şampiyonlar Ligi'dir. UEFA ile olan verimli birlikteliğimizden ve ligin şu anki halinden memnunuz. UEFA ile çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

G.Saray'dan Hamit açıklaması