Azeri-Ermeni maçı bu kez oynanacak

Euro 2008 elemelerinde aynı gruba düşen, ancak birbirleriyle maç yapmak istemedikleri için UEFA İcra Kurulu kararıyla iki maçtan sıfır puan alan Azerbaycan'la Ermenistan'ın yolları bu kez 1. Karadeniz Oyunları'nda kesişti.

TRABZON - Euro 2008 elemelerinde aynı gruba düşen, ancak birbirleriyle maç yapmak istemedikleri için UEFA İcra Kurulu kararıyla iki maçtan sıfır puan alan Azerbaycan'la Ermenistan'ın yolları bu kez 1. Karadeniz Oyunları'nda kesişti. 18 yaş altı sporcuların mücadele edeceği Karadeniz Oyunları'nda iki ülke futbolda A Grubu'na düştü. Kura çekimi sonrasında her iki ülke delegelerinin "Bizim açımızdan bir sorun yok" dedikleri öğrenilirken, 5 Temmuz'da Giresun'da oynanacak maç merakla bekleniyor.
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Genel Müdürü Mehmet Atalay, bu konuyla ilgili şunları söyledi: "Her zaman ifade ettiğimiz gibi, Karadeniz bizim için bir dostluk denizi. Savaşlar artık geride kaldı. Azerbaycan'la Ermenistan bu bakımdan tarihin pozitif olarak yazacağı bir karşılaşmayı yapacaklardır diye inanıyorum."
Sertab Erener konser verecek
Karadeniz Oyunları açılış töreninin yapılacağı Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda da hazırlıklar bitirildi. Stadyum, Karadeniz Oyunları afişleri ve oyunlara katılacak 12 ülkenin bayraklarıyla süslendi. 2 Temmuz'da Avni Aker Stadyumu'nda yapılacak açılış töreni, saat 17.30'da başlayacak. Türkiye'ye Eurovizyon birinciliğini kazandıran Sertap Erener konser verecek. (aa, dha)