Aziz Sancar, Galatasaray Kulübü'ne üye oldu

Aziz Sancar, Galatasaray Kulübü'ne üye oldu
Aziz Sancar, Galatasaray Kulübü'ne üye oldu
2015 Nobel Kimya Ödülü'nü alan Prof. Dr. Aziz Sancar, yönetim kurulu kararıyla başkanlık kontenjanından Galatasaray Kulübü'ne üye oldu.

İSTANBUL - Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Mardin Savur doğumlu olan ve çalışmalarını ABD'de sürdüren Aziz Sancar'ın verdiği bir röportajda, "En büyük aşkım spordu. Kaleciydim ben. Kendimi bildim bileli Galatasaraylıyım. Turgay Şeren resimleri vardı bende hep. Reflekslerim çok iyiydi, o yüzden kaleciliği seçtim" dediği belirtildi.

Prof. Dr. Sancar'ın bu sözleri üzerine harekete geçen kulüp yönetiminin, Turgay Şeren'in isminin yazılı olduğu ve efsane kalecinin "Berlin Panteri'nden Nobel Fatihi'ne sevgilerimle" notunu düştüğü bir forma hazırlatıldığı kaydedildi. Aziz Sancar adına hazırlanan ve memleketi Mardin'in plaka numarası olan 47'nin yazıldığı klasik parçalı formanın sarı-kırmızılı takım oyuncuları tarafından imzalandığı kaydedildi.

Nobel Ödüllü bilim adamın, yönetim kurulu kararıyla, başkanlık kontenjanından Galatasaray Kulübü'nün 17010 sicil numaralı üyesi olduğu vurgulandı. Turgay Şeren ve takım kaptanı Selçuk İnan'ın imzaladığı formalar ile üyelik kartının başkan Dursun Özbek'in mektubuyla Sancar'da gönderildiği duyuruldu.

Aziz Sancar'ın üyelik kartı ve imzalı formaları aldıktan sonra "Galatasaray Spor Kulübü'ne şükran, sevgi ve saygılarımla" ifadeleriyle duygularını paylaştığı aktarıldı. (AA)