Aziz Yıldırım: Bizi Galatasaray yenmedi!

Aziz Yıldırım: Bizi Galatasaray yenmedi!
Aziz Yıldırım: Bizi Galatasaray yenmedi!
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, basın mensuplarına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Alves'e verilen cezayı açıklayan Yıldırım, Passolig sistemi, hakem kararları ve Beşiktaş ile ilgili konuştu.

RADİKAL - Samandıra Tesisleri'nde Mahmut Uslu ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Başkan Yıldırım, "Türk Telekom Arena'da 2-1 mağlup olduklar maçla ilgili, "Bizi Galatasaray yenmedi, biz yenildik. Kırmızı kart sonrası futbolcularımız psikolojik olarak geri çekildi. Oyuncumuz kendini attırınca Galatasaray açıldı ve iki gol geldi. Rahat olun, yine biz şampiyon olacağız" dedi.

Fenerbahçe'de Ersun Yanal depremi!


"İLK 7 DAKİKADA 3 SARI KART"

Sarı-lacivertli kulübün bir numarası, "Bekir İrtegün ve Bruno Alves'in gördüğü kırmızı kartlar doğru. Ama Konyaspor maçında Dirk Kuyt'a yapılan hareket de kırmızı karttı. TT Arena'da ilk 7 dakikada 3 sarı kart vardı. Rakip oyuncu hakemi aldatmak için kendini yere atıyor. Ancak 'mağlubiyet sonrası hakem karalarının altına sığınıyorlar' derler diye susuyoruz. Galatasaray Kulübü'nün maç öncesi Cüneyt Çakır'la ilgili açıklamaları da ortada. Bütün hakemlerin eşit olmasını bekliyoruz. Biraz daha bekleyeceğiz. Emmanuel Emenike'ye yapılan hareket penaltı. Aurelien Chedjou ayağını koydu. Maçtan sonra hakemlerle ilgili konuşma yapmadık. Tek düşüncem '1 milyon üye' projesi" diye konuştu.

Galatasaray karşısında takımını 10 kişi bırakan Bruno Alves'e verilen cezayı açıklayan Aziz Yıldırım, "Alves ile konuştuk. 50 bin Euro ceza verdiğimiz haberleri yanlış. Hukukçular rapor verdi, kurallar gereği Alves'e 30 bin Euro ceza verdik. Bekir de 20 bin Euro ceza aldı" ifadelerini kullandı.

"KAÇACAK DELİK ARARLAR"

Teknik direktör İsmail Kartal'a sahip çıkan Fenerbahçe Başkanı, "İsmail Kartal takımı yavaş yavaş oturtacak. Arada antrenör gitmezse, benim gönderdiğimi gördünüz mü? Sezon sonu duruma bakarım. Başarılıysa da gönderebilirim. Prensiplerim var, sezon ortasında hoca göndermem. Yıl sonuna kadar burada kalacak. İsmail Kartal duygusal, çok çalışıyor. Gereksiz şeyleri de söylüyor. Bunları söylemesi gerektiğini kendisine anlattım. 'Haddini bilir' lafı çıkınca Şerefli ve ahlaklı adamlara cevap vereceğiz. Spor basınındaki baronlar artık bıraksınlar, gençler gelsin. Kahvelerde, lokantalarda olmaz bu iş. Öyle bir konuşurum ki kaçacak delik ararlar" şeklinde konuştu.

"PASSOLİG YANLIŞ ANLAŞILDI"

Yıldırım, "3 Temmuz olayı bir şike operasyonu değildi. Bunu kafanıza koyun. 'Şikeden dolayı statlardan seyirci çekildi' iddiasına katılmıyorum. Hayır, bu sezona kadar seyirci sorunu yoktu. Bugün başladıysa neden başladı bunu incelemek lazım. Passolig yanlış anlaşıldı. Bir kredi kartıymış gibi lanse edildi. Kavga ettirmeyi bırakın. Bilimsel analiz yaptın. Bu çatı bir çökerse hepimiz altında kalırız. Hepimiz sağduyulu davranmalıyız" dedi.

Volkan Demirel: İki topu da göremedim!

"KAVGA İÇİN MAHMUT USLU'YA SORUN"

Oldukça neşeli olduğu gözlenen Fenerbahçe Başkanı'nın, "Bana kavga ettirecek sorular sormayın. Kavga için Mahmut Uslu'ya sorun. Artık ceza almak istemiyorum. Gençlerbirliği ve Beşiktaş maçlarında olmak istiyorum" sözleri basın mensuplarını güldürdü.

"PROTESTO EDENLER GELSİNLER ÜYE OLSUNLAR"

Yönetime ve kendisine yapılan protestolara tepki gösteren Fenerbahçe Başkanı, "Bizi protesto edenler 400 kişi, 300 kişi. Gidiyorlar basketbol maçına bizi protesto ediyorlar. Amatör maçta beni rahatsız etmez. Onlar Fenerbahçeliyse önce gelsinler kulübe üye olsunlar. Statta yapılsa tabii rahatsız olurum. Bizi protesto edenler artık stada gelebiliyorlar mı? Hayır. Voleybolda bağırıyolar, artık oralara da giremeyecekler" şeklinde konuştu.

"KİĞILI'YA GÖNÜL KIRGINLIĞIM VAR"

Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeliği ve Fenerium'daki görevini bırakan Abdullah Kiğılı için, "Abdullah Bey ile tartışma yaşamadık. Fenerium müdürünü görevini yapmadığı için görevden aldım. Bu forma çıktığı zaman görevinin başında olacaktı. Benim başkan olarak 1 liraya tek başına imza atma yetkim yok. Kiğılı, müdüre ise yüz milyon liraya kadar tek başına imza atma yetkisi vermiş. Abdullah Kiğılı'ya gönül kırgınlığım var. Bir dostumu bir arkadaşımı yanımda çalışan bir kişi için kırar mıyım? Benim kitabımda öyle şeyler yazmıyor" dedi.

"FENERBAHÇE ÇEKİLSİN, ENKA DA ÇEKİLİR"

"Dün voleybol maçı için bilet satılıyor. Bize bir kuruş gelmedi, hepsini federasyon aldı. Televizyon yayınını alıyorlar ama bize yine bir şey yok. Biz bu voleybol takımı için kız ve erkek olmak üzere 1.5 milyon TL para veriyoruz. Ligde devletin bankalarıyla mücadele ediyorsunuz, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası. Devletin bankaları kazandıkları parayı buraya aktarıyor. Biz bu branşlara yüklensek futbol takımından kısmamız lazım. Mayıs ayında bununla ilgili daha geniş bir toplantı yapacağız. Amatör şubelere yaptığımız yatırımlardan kaynaklı bütçemizde açıklar oluşuyor. Mesela atletizmde Fenerbahçe var, Enka var. Fenerbahçe çekilsin, Enka da çekilir. Bununla kulüpler başa çıkamaz. Gençlik Spor Müdürlüklerinin destek olması lazım. Bu şekilde durum zor. Biz şampiyonlar çıkarıyoruz, devlet gururlanıyor. Çözüm olarak bu branşlar için ödediğimiz vergilerin geri verilmesini talep ettik, ama geri çevirdiler."

"BEŞİKTAŞ'A STADIMIZI VEREMEYECEĞİMİZİ SÖYLEDİK"   

"Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, 'Fenerbahçe samimi davranmadı' diyor. Fikret Bey ben hapisten çıkınca geldi konuştuk, 'Galatasaray da stadını veriyor' dedi. Biz de 'Galatasaray ile anlaşın, biz de aynı anlaşmaya imza atalım' dedim. Şimdi ikide bir çıkıp, 'Kimse stadını vermiyor' diyorlar. Bu sene yine geldiler, kabul edemeyeceğimizi söyledik. Şimdi bizi suçluyorlar. Sen en baştan 'Ben Olimpiyat Stadı'nda oynayacağım' dedin. Oradaki şartları bilmeliydin."

Ersun Yanal: İsmail ne yapsın?