'Aziz Yıldırım bu işin şeyi olmuş'

'Aziz Yıldırım bu işin şeyi olmuş'
'Aziz Yıldırım bu işin şeyi olmuş'
Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, penaltı golüyle 1-0 kaybettikleri Fenerbahçe maçı sonrası MHK, Gökhan Gönül ve Aziz Yıldırım'ı hedef alan ağır açıklamalarda bulundu.

İbrahim Kızıl, protokol tribününü çıkışında yaptığı açıklamada, futbolcularının özveriyle oynadığını kaydederek, "Büyük takımlar gol atamadıkları zaman , attırmak mı lazım. Bu akşam da sağolsun hakem biraz yardımcı oldu. Orta hakem önce penaltıyı vermedi, belli bir süre geçtikten sonra tekrar karar değiştiriyor, 'penaltı' diyor. Böyle bir şey olmaz. Penaltıyla alakası yok" dedi.  

Şenol Can'ın penaltı isyanı


Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) büyük takımların etkisi altında kaldığını savunan Kızıl, şöyle devam etti:
"MHK'nın büyük takımların özellikle Fenerbahçe 'nin etkisi altında kalmasına üzülüyorum. Şimdi belki bana ceza verecekler. İstedikleri kadar ceza versinler, isterse men etsinler başkanlığımı, ama çok yazık oluyor. Geçen hafta da bizim lehimize verilmesi gereken penaltı verilmedi, bu hafta da aleyhimize penaltı verildi. Büyükler oynamıyorsa, dünyanın sonu değil. İlla galip gelmeleri lazımsa, o zaman 'oynamadan galip gelmemiz lazım' desinler. O zaman niye bu kadar yorulalım? Futbol adına yazıklar olsun. Hakem kardeşim de penaltıyı verdi. O kararı veren çizgi hakemi defalarca seyretsin içi vicdanen rahat ediyorsa Allah ile onu başbaşa bırakıyoruz."

İbrahim Kızıl, Fenerbahçe'nin büyük bir takım olduğunu vurgulayarak, "Kimse bunu inkar edemez. Ancak herkesin saygı duyması lazım. Eğer bir Anadolu kulübü sınırlı bütçelerle kendini buraya taşımışsa, bu dakikaya kadar gol yememişse hakemle, yanlış bir kararla bu kadar basit olmaması lazım. Yukarıda Allah var. Allah için kararı doğru vereceksin. Niye kariyerine leke sürdürüyorsun. Niye futbolu bu kadar pisliğin içine atıyorsun. Yazık, günah. O futbolcuların emeğine yazık" şeklinde konuştu.

"İÇİNE ETTİNİZ YETER"

Gaziantepspor Başkanı Kızıl, Beyaz TV'de yayınlanan 'Beyaz Futbol' programında yaptığı açıklamada ise "Böyle penaltı mı olur? Futbolun içine ettiniz yeter ya. Günah be. Aziz Yıldırım bu işin şeyi olmuş. Hakemler korkuyor, şamar oğlanına dönmüşler. Eğer bu pozisyon penaltıysa başkanlık görevini bırakırım. Gökhan Gönül’ün içi rahat olsun, futbolcularımızın emeğini çaldı" ifadelerini kullandı.

'O kadar penaltı değil yani'