Aziz Yıldırım döneminde 93 yönetici

Aziz Yıldırım döneminde 93 yönetici
Aziz Yıldırım döneminde 93 yönetici
Fenerbahçe Kulübü'nde hafta sonu yapılacak seçimli olağan genel kurulda 12. kez başkan adayı olan Aziz Yıldırım, 17 yılı aşkın görev süresi içinde 93 farklı yöneticiyle çalıştı.

İSTANBUL - Aziz Yıldrıım'ın, Fenerbahçe 'ye ilk kez başkan seçildiği 15 Şubat 1998'de, kendi listesinden 1 asil 5 yedek üye yönetimi kazandı. Rakibi Vefa Küçük'ün listesiden 16 ismin de bulunduğu yönetim kuruluyla 4 ay görev yapan Yıldırım, 14 Haziran 1998'deki olağanüstü genel kurula tek aday olarak seçime girerek, ilk kez kendi oluşturduğu yönetimle çalışmaya başladı.

Son yönetim kurulunda da yer alan Ünal Uzun, kendi listesini oluşturduğu 13-14 Haziran 1998'deki olağanüstü genel kuruldan bu yana Yıldırım'ı hiç yalnız bırakmadı.

Aziz Yıldırım'ın görev yaptığı yönetim kurulları şöyle:

15 Şubat 1998 seçimi

Aziz Yıldırım, Abdullah Acar, Mehmet Yıldırım, Sema Küçüksöz, Nuri Tuna, Ünal Öğer, Adem Türkmen, Davut Dişli, Necati Aslan, Erdal Tontu, Ahmet Eraslan, Cem Pehlivan, Celal Aras, Üstün Akmen, Köksal Özbek
Yedek üyeler: İbrahim Topçu, Orhan Uzunal, Mehmet Vodina, Suavi Eman, Seval Atasagun, Metin Akbaşoğlu, Rahmi Kanbay

14 Haziran 1998 seçimi

Aziz Yıldırım, Gürbüz Refioğlu, Abdullah Kiğılı, Mehmet Aydın , Köksal Özbek, Osman Yalçın, Mithat Yenigün, Nihat Özdemir, Nihat Özbağı, Ali Yıldırım, Bekir Hulusi Cansu, Hulusi Belgü, Önder Fırat, Necdet Ersoy, Rint Akyüz
Yedek üyeler: Celal Sever, Servet Arar, Şükrü Çıtal, Kadir Hattat, Kenan Şişik, Zafer Tankal, Ünal Uzun

20 Şubat 2000 seçimi

Aziz Yıldırım, Şadan Kalkavan, Murat Özaydınlı, Nihat Özdemir, Atilla Kıyat, Osman Yalçın, Tahir Perek, Hamdi Akın, Dursun Ekşioğlu, Selim Soydan, Uğur Dündar, Mahmut Uslu, Mehmet Vodina, Ertuğrul Hataylı, Vedat Olcay
Yedek üyeler: İbrahim Güven, Kudret Fikirli, Burak Karabacak, Mehmet Karasu, Ünal Uzun, Suavi Eman, Nail Kır

1 Temmuz 2001 seçimi

Aziz Yıldırım, Uğur Dündar, Vedat Olcay, Atilla Kıyat, Hamdi Akın, Nihat Özdemir, Osman Yalçın, Murat Özaydınlı, Mahmut Uslu, Zeynep Sabancı, Ali Raif Dinçkök, Nihat Özbağı, Mithat Yenigün, Sadettin Saran, Alaeddin (Ali) Yıldırım
Yedek üyeler: Mehmet Karasu, Burak Karabacak, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Işık Eyigüngör, Rahmi Eyüboğlu, Ozan Ayan, Ünal Uzun

3 Mart 2002 seçimi

Aziz Yıldırım, Atilla Kıyat, Nihat Özbağı, Mithat Yenigün, Osman Yalçın, Alaeddin (Ali) Yıldırım, Nihat Özdemir, Sadettin Saran, Hakan Bilal Kutlualp, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Zeynep Sabancı, Vedat Olcay, Murat Özaydınlı, Mahmut Uslu, Murat Aşık
Yedek üyeler: Mehmet Karasu, Işık Eyigüngör, Rahmi Eyüboğlu, Ünal Uzun, Orhan Demirel, Burak Karabacak, Hakan Dinçay

7 Mart 2004 seçimi

Aziz Yıldırım, Nihat Özdemir, Vedat Olcay, Zeynep Sabancı, Nihat Özbağı, Osman Yalçın, Mithat Yenigün, Alaeddin (Ali) Yıldırım, Murat Özaydınlı, Mahmut Uslu, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Hakan Bilal Kutlualp, Mehmet Karasu, Serhat Çeçen, Tuncay Uzun
Yedek üyeler: Işık Eyigüngör, Hakan Dinçay, Turhan Şahin, Semih Özsoy, Ünal Uzun, Rahmi Eyüboğlu, Ercan Karasu

5 Mart 2006 seçimi

Aziz Yıldırım, Nihat Özdemir, Vedat Olcay, Zeynep Sabancı, Nihat Özbağı, Alaeddin (Ali) Yıldırım, Murat Özaydınlı, Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Serhat Çeçen, Faruk Neşet Yalçın, Tuncay Uzun, Şekip Mosturoğlu, Tahir Perek
Yedek üyeler: Ömer Temelli, Ünal Uzun, Rahmi Eyüboğlu, Turhan Şahin, Hakan Dinçay, Işık Eyigüngör, Ercan Karasu

25 Haziran 2006 seçimi

Aziz Yıldırım, Nihat Özdemir, Ali Koç, Vedat Olcay, Nihat Özbağı, Ali Yıldırım, Murat Özaydınlı, Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Serhat Çeçen, Faruk Neşet Yalçın, Tuncay Uzun, Şekip Mosturoğlu, Tahir Perek
Yedek üyeler: Ömer Temelli, Ünal Uzun, Semih Özsoy, Rahmi Eyüboğlu, Turhan Şahin, Hakan Dinçay, Ercan Karasu

24 Mayıs 2009 seçimi

Aziz Yıldırım, Nihat Özdemir, Ali Koç, Vedat Olcay, Abdullah Kiğılı, Nihat Özbağı, Murat Özaydınlı, Mithat Yenigün, Şekip Mosturoğlu, Cihan Kamer, Mahmut Uslu, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Alaeddin (Ali) Yıldırım, Serhat Çeçen, Ömer Temelli
Yedek üyeler: Hüseyin Ersan Topbaş, Semih Özsoy, Ünal Uzun, Turhan Şahin, Hakan Dinçay, Yasemin Merçil, Emin Gürhan İskender

20 Mayıs 2012 seçimi

Aziz Yıldırım, Abdullah Kiğılı, Mithat Yenigün, Nihat Özbağı, Alaeddin (Ali) Yıldırım, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ömer Temelli, Talat Yılmaz, Ender Alkaya, Tahir Perek, İsfendiyar Zülfikari, Semih Özsoy, Deniz Tolga Aytöre, Mehmet Şekip Mosturoğlu, Hüseyin Ersan Topbaş
Yedek üyeler: Yasemin Merçil, Ünal Uzun, Hakan Dinçay, Mustafa Serdar Erkan, Turhan Şahin, Ahmet Ketenci, Yalçın Haker

3 Kasım 2013 seçimi

Aziz Yıldırım, Abdullah Kiğılı, Mithat Yenigün, Mahmut Nedim Uslu, Nihat Özbağı, Ahmet Özokur, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ender Alkaya, Ahmet Tahir Perek, Ömer Temelli, İsfendiyar Zülfikari, Deniz Tolga Aytöre, Mehmet Şekip Mosturoğlu, Turhan Şahin, Erhan Türkoğlu
Yedek üyeler: Ünal Uzun, Hakan Dinçay, Mehmet Selim Kosif, Mustafa Serdar Erkan, Yalçın Haker, Metin Doğan, Selim Sapan (AA)