Aziz Yıldırım dört dev proje için harekete geçiyor

Fenerbahçe Olağan Yüksek Divan Kurulu'nda üyelere seslenen başkan Aziz Yıldırım, dokuz senesini doldurduğu görev süresinin bir muhasebesini yaparak "Göreve geldiğimizde Fenerbahçe, 300-500 kişiye, çiçekçisinden bakkalına borcu olan bir kulüptü.

İSTANBUL - Fenerbahçe Olağan Yüksek Divan Kurulu'nda üyelere seslenen başkan Aziz Yıldırım, dokuz senesini doldurduğu görev süresinin bir muhasebesini yaparak "Göreve geldiğimizde Fenerbahçe, 300-500 kişiye, çiçekçisinden bakkalına borcu olan bir kulüptü. Ama sizlerden aldığımız yetkileri korkmadan kullanarak kulübü bugünkü durumuna getirdik. Burayı bir kuruma dönüştürdük" ifadesini kullandı. Yıldırım, kulübün önündeki dört temel projeden bahsederek şöyle konuştu: "Kadıköy'de 12 bin kapasiteli bir spor salonu inşa edeceğiz. Kenan Evren Lisesi'nin yerine beş yıldır üzerinde çalıştığımız 'Fener Center' iş merkezini inşa edeceğiz. Onun inşaatına mayısta veya haziranda başlarız. Fenerbahçe Burnu'na bir butik otel yapıyoruz. Burada oyuncularımızın, antrenörlerimizin ve misafirlerimizin konaklanmasını sağlayarak kulübün önemli bir ihtiyacını karşılayacağız. Fenerbahçe Üniversitesi'ni kurmak için de arazi tahsisi için girişimleri başlatıyoruz."
Aziz Yıldırım, bu projelerin yanı sıra Ankara'da ve Dereağzı'nda inşa edilecek yeni tesisler için de üyelerden onay alırken kulüp üye sayısını 1 milyona çıkarma projesini de ciddi bir biçimde gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyledi. Toplantıda son günlerde tırmanan terörist saldırılara da değinen Fenerbahçe başkanı, darağacında olsalar bile son sözlerinin daima Türkiye olacağını dile getirerek "Şehitler ölmez vatan bölünmez cümlesini her zaman her yerde söyleyeceğiz. Güneydoğu'da bu ülke toprakları için ölenlerin önünde saygıyla eğiliyorum" dedi. Olağan Yüksek Divan Kurulu'nda açıklanan Denetleme Kurulu raporu, 92 milyon 700 bin 162 dolar borcu ve 175 milyon 450 bin YTL alacağı bulunduğunu gösterdi. (Spor Servisi)