Aziz Yıldırım, Eyüboğlu'nu kapıda yakaladı: Özür dile!

Aziz Yıldırım, Eyüboğlu'nu kapıda yakaladı: Özür dile!
Aziz Yıldırım, Eyüboğlu'nu kapıda yakaladı: Özür dile!
Hulusi Belgü'nün aday olmayacağı kesinleştikten sonra Belgü taraftarları salondan çıkarken aralarından biri Fenerbahçe Yöneticisi Yasemin Merçil'e parmak sallayınca ortam bir anda gerildi. Bu hareketi gören Aziz Yıldırım, çok sinirli bir şekilde yerinden kalktı ve hareketi yapan Rahmi Eyüboğlu'nu yakalayarak Merçil'den özür dilemesi için tekrar salona getirdi.

Fenerbahçe Kongresi’nde başkan adaylarından Hulusi Belgü’nün geçici ihracının kaldırılması talebi reddedilince Belgü’yü destekleyenler tepkili bir şekilde salondan ayrılmaya başladı. Bu sırada Belgü taraftarları arasında yer alan Rahmi Eyüboğlu'nun, Fenerbahçe Yöneticisi Yasemin Merçil’e parmak salladığı, bunun da Aziz Yıldırım'ı çok kızdırdığı görüldü. 

Hürriyet 'in haberine göre, hızlı adımlarla yerinden kalkarak Rahmi Eyüboğlu’na doğru yürüyen ve ‘bekle beni’ diyen Yıldırım, çıkış kapısında Eyüboğlu’nu yakalayarak, “Yasemin Merçil’e yapılan hareketi kabul edemem, içeri girip herkesin önünde özür dileyeceksin” dedi. Eyüboğlu’nu da alarak salona giren Aziz Yıldırım, Eyüboğlu’nun salonda oturarak özür dilemesini istedi. Birkaç dakika sonra Rahmi Eyüboğlu’nu yanına çağıran Yıldırım, yönetici masasının hemen arkasında 10 dakikalık hareketli bir tartışma yaşadı. Eyüboğlu, Yıldırım’ın sakinleşmesi üzerine kongre salonundan ayrıldı.

Fenerbahçe kongresinde, seçimden önce elendi!

Kupalı ve TOMA'lı Fenerbahçe kongresi

Olayla ilgili olarak Fenerbahçe TV'ye bir açıklama yapan Yasemin Merçil ise Rahmi Eyüboğlu ile aralarında normal bir diyalog yaşandığını ancak Başkan Yıldırım'ın Eyüboğlu'nun yaptığı el hareketini yanlış yorumlayarak tepki gösterdiğini söyledi. Merçil, Yıldırım ve Eyüboğlu ile konuşarak yanlış anlamayı düzelttiklerini söyledi.