Aziz Yıldırım: Fenerbahçe için kavga ederim

Aziz Yıldırım: Fenerbahçe için kavga ederim
Aziz Yıldırım: Fenerbahçe için kavga ederim
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Terraneo ile tartıştığı iddiasına, "Hoca ile de kavga ederiz, Terraneo ile de ederiz, İlhan ile de ederim, Mahmut ile de ederim ama bunların hepsi Fenerbahçe'nin menfaati için." şeklinde cevap verdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, son günlerde basında yer alan Fenerbahçe’nin sportif direktörü Giulina Terraneo ile tartıştığı iddialarına sert tepki gösterdi.

Sarı-lacivertli takımın, yarın UEFA Avrupa Ligi A Grubu’nda Ajax ile oynayacağı maç için Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde yaptığı antrenmanı izleyen Aziz Yıldırım, antrenman öncesinde de teknik direktör Vitor Pereira ve futbolcularla da konuştu.

Daha sonra gazetecilerin yanına giden Fenerbahçe kulübünün başkanı Yıldırım, basında yer alan haberlere tepkisini gösterdi ve yarın yapılacak olan Fenerbahçe Divan Kurulu toplantısında konuşacağını belirtti.

"TABİİ Kİ KIZACAĞIZ, BAĞIRACAĞIZ, SİNİRLENECEĞİZ"

Başkan Aziz Yıldırım, "Basın ile ilgili hafta sonundaki Divan Kurulu toplantısında konuşacağım ve o toplantıda TV'lerdeki yorumlarınızı göstereceğim. Bizler, sizlerin iç işlerine karışmıyoruz ve sizden de bunu bekliyoruz. Tabii ki kızacağız, bağıracağız, sinirleneceğiz ve hiddetleneceğiz. Sizler hayatınızı hiç kavga etmeden mi yaşıyorsunuz? Eşleriniz ile kavga etmiyor musunuz evde? Çocuklarınıza kızmıyor musunuz? Ne güzel hayatınız var sizin, ama bizim hayatımız stresli maalesef." dedi.

"ALEYHİMİZDE YAZANLARI MAÇA SOKMAYACAĞIM"

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir ile görüşeceğini de belirten Aziz Yıldırım, "Yarına çağırdım, Oğuz Tongsir de gelecek. Bundan sonra hem Avrupa'daki, hem de Türkiye 'deki tüm maçlarda akreditasyonları ben yapacağım. Aleyhimizde yazanların hiçbirini sokmayacağım. Günümüzün haberciliği bu değil, 30 sene önceki habercilik bu. Yeni habercilik bilim ve teknoloji ile çalışıyor. Bunları geçin artık. Ayıp artık bu tarz haberler. Basın mensubu olacak insanlara bu durumları hiç yakıştırmıyorum" diye açıklama yaptı.

“PATRONLARINIZLA İLGİLİ YALAN HABER YAPTIRACAĞIM”

Fenerbahçe'nin menfaati için herkes ile tartışabileceğini ve kavga edebileceğini söyleyen Başkan Aziz Yıldırım, "Hoca ile de kavga ederiz, Terraneo ile de ederiz, İlhan ile de ederim, Mahmut ile de ederim ama bunların hepsi Fenerbahçe'nin menfaati için. Terraneo bizim personelimiz, bizim yanımızda çalışan bir insan. Sizin müdürleriniz, patronlarınız size kızmıyorlar mı? Ben hiçbir şeyden çekinmem. Söylemem gerektiğini söylerim, ama bundan sonra her gün sizinle ilgili patronlarınızla ilgili yalan haber yaptırıp, yazdıracağım. Siz de cevabınızı kendiniz verirsiniz" şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım, konuşmasının sonunda yine ilk cümlesini tekrarlayarak, "Cumartesi iyi dinleyin beni" dedi ve açıklamasını sonlandırdı.