Aziz Yıldırım: Gider yatarım

Aziz Yıldırım: Gider yatarım
Aziz Yıldırım: Gider yatarım
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, futbolda şike davasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 15 sanığın Yargıtay 5. Ceza Dairesi kararına karşı yaptığı itirazları reddetti. Yıldırım'ın karar sonrası "Gider yatarım, cezamı çekerim" dediği öğrenildi.

Aziz Yıldırım’ın, sağlık koşullarını gerekçe göstererek infazın ertelenmesi için başvuruda bulunma hakkı bulunuyor. Ancak Fenerbahçe Başkanı , avukatlarının ısrarlarına rağmen ertelemeye sıcak bakmıyor.

Aziz Yıldırım sonrası Ali Koç


Milliyet Gazetesi'nden Senad Ok'un haberine göre; karar sonrası kulüp binasında yönetici arkadaşları ile bir durum değerlendirmesi yapan Aziz Yıldırım'ın, “ Suç mu işledim ki af veya erteleme bekleyeyim. Gider yatarım, cezamı çekerim. Ama ben ceza evinde de konuşmaya, bildiklerimi söylemeye devam edeceğim. Siz de kulübü teslim etmeyin. Benden sonra genel kurul zaten doğru kararı verecektir” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

AYM SÜRECİ

Yıldırım’ın avukatları bir süre önce Anayasa Mahkemesi’ne başvurmuştu. Dilekçede 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’un anayasaya aykırılığının tespit edilmesi istenirken, Aziz Yıldırım’ın dava kapsamında adil yargılanmadığı ve doğal hâkim ilkesinin ihlal edildiğinin tespit edilmesi talep edilmişti. Dilekçede, Anayasa Mahkemesi’nin talep edilen bu hususlarda değerlendirme yapıp karar verilinceye kadar yürütmenin durdurulması ve Yıldırım’ın infazının ertelenmesi istenilmişti.

Bu başvuru, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın infaz sürecini başlatan kararını etkilemeyecek. Ancak AYM, infaz süreci devam ederken Yıldırım’ın başvurusunu karara bağlayabilecek.  

F.Bahçe ve Trabzon'a bir maç ceza