Aziz Yıldırım: Hakaret etmedim

Aziz Yıldırım: Hakaret etmedim
Aziz Yıldırım: Hakaret etmedim
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 'görevli hakime hakaret ettiği' gerekçesiyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

Arzu KAYA / İSTANBUL (DHA) - Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na avukatı Abdurrahim Erol ile gelerek Basın Savcısı Sıddık İlgar'a yaklaşık 1 saat ifade veren Aziz Yıldırım'ın, suç işleme kastıyla hareket etmeden basın toplantısında konuşma yaptığını beyan ettiği öğrenildi.

'Kötü şöhret'e itiraz


27 Haziran tarihinde düzenlediği basın toplantısında görevli hakime rüşvet iddiasında bulunmadığını belirten Yıldırım'ın, "Ben hakime hakaret etme kastında değildim, hakarette de bulunmadım. Hakkımda verilen tedbir kararını eleştirmek için hukuken yanlış olan bir karar hakkında konuştum. 15 yıllık Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olarak 'kötü şöhretli' birisiymiş gibi lanse edilmek beni ve milyonlarca Fenerbahçe taraftarını derinden yaraladı" şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Talat Yılmaz: Ya Cardozo'yu Ya Emenike'yi alacağız


Soruşturma kapsamında Aziz Yıldırım hakkında tedbir kararını veren Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi hakimi Dilek Gökkoyun ile Fenerbahçe Spor Kulübü eski asbaşkanı ve yüksek divan kurulu Recep Özcan'ın şikayetçi olduğu belirtildi.

TOPLANTI SONRASI SORUŞTURMA

Aziz Yıldırım, Şekip Monsturoğlu ve İlhan Ekşioğlu hakkında Anadolu Adalet Sarayı 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin kulüp yöneticilikleri görevine ihtiyati tedbir kararı koyması ve UEFA Disiplin Kurulu tarafından da Fenerbahçe Spor Kulübü ile ilgili ceza kararının açıklanmasının ardından Yıldırım, 27 Haziran 2013 tarihinde bir basın toplantısı düzenlemişti. 'Fenerbahçe Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı' sıfatıyla kameralar karşısına geçen Yıldırım, hukuki süreç, mahkemeler, hakimler ve davalarla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

F.Bahçe Divan Kurulu'nda kavga çıktı